• Anasayfa
  • Donanım
  • ARM, Telefonları Uçak Yapacak Yeni İşlemcilerini Duyurdu!

ARM, Telefonları Uçak Yapacak Yeni İşlemcilerini Duyurdu!

0
0
0
0
0
Gelecek amiral gemilerine güç verecek yeni ARM işlemciler Tayvan'da gerçekleşen Computex 2016'da duyuruldu. ARM A73'ün özelliklerine birlikte göz atalım...
Tayvan’da gerçekleşen Computex 2016 etkinliği tüm hızıyla başladı. Fuar kapsamında tanıtılan ürünlerden biri de ARM’nin yeni üst sınıf işlemcisi oldu. Bir süredir merakla beklenen işlemci ve grafik işlemci sağladığı performans artışı ve düşük enerji tüketimi ile dikkat çekiyor.

 ARM A73 Ne Kadar Performans Artışı Sağlıyor?

ARM A73 işlemcisin en büyük özelliği tabii ki öncülüne göre hızlı olması. Yeni işlemci, ARM A72’ye karşı yüzde 30’luk bir performans artışı sunuyor ve bu ciddi bir oran. Yani, ARM A72 işlemciyi tam kapasiye kullanan ve kasmalara neden olan oyunların artık kasmandan rahat rahat oynananbilecek. Diğer tüm uygulamalar ve işletim sisteminin genelinde de daha pürüzsüz bir kullanım sağlayacak.

 Hız Artışı İyi De Pil Ömrü Ne Olacak?

Gelelim zurnanın zırt dediği yere… İşlemcinin performansı yüzde 30 artabilir (hatta teknik olarak çok daha fazla bile artırmak mümnün) ama pil ne olacak? İşte bu noktada da sevindirici haberlerimiz var. ARM’nin yeni işlemcisi performans artışı kadar pil artışı da vaat ediyor. Yüzde 30 performans artışı demiştik. Yeni işlemcide güç tasarrufu da yüzde 30 oranında artırılmış durumda. Yani, hem performans artıyor hem güç tasarrufu artıyor, e daha ne?

 Grafik İşlemcide Durumlar Nasıl?

İşlemcide olur da grafik işlemci tarafında önemli gelişmeler olmaz mı? Vulkan teknolojisi için optimize edilmiş Mali G71 ile yüzde 50’lik bir grafik performans artışı ve yüzde 20’lik bir güç tasarrufu artışı sunuluyor. Yeni işlemcilerin gelecek amiral gemisi telefonlarda yerini alması bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0