Asus, Oculus İle Sanal Gerçekliğin Dibine Vuracağınız Bilgisayarlarını Tanıttı

1
0
0
0
0
Asus, bu yılın en önemli gelişmesi olan Oculus Rift'e hazır bilgisayarlarını tanıttı.
Ortaya çıktığından bu yana piyasaya gelmesi için merakla beklenen Oculus Rift, sonunda birçok tüketici ile buluşmaya başladı. Ardından HTC Vive gibi rakipleri de olsa da genel olarak en dikkat çekici ürün olma ihtimali yüksek olan Rift, arkasındaki Facebook desteği ile sağlam yürüyor.

Daha önce sizlere bahsettiğimiz gibi sanal gerçeklik deneyimi için üst seviye PC donanımları gerektiğinden bahsetmiştik. Minimum GTX 970 ekran kartına gereksinim duyan sanal gerçeklik deneyimine hazırlanan Asus, VR tarafına tam manasıyla hazır olan iki Republic of Gamers, yani ROG ürününü duyurdu.ROG G11CD ve ROG G20CB model adlarını taşıyan bu iki yeni cihaz, sanal gerçeklik noktasında tam bir deneyim vaad edecekler. Ayrıca Oculus Rift sahiplerine indirimli satışı da gerçekleştirecek. Dileyen kullanıcılarına klasik ve özelleştirilmiş G11CD kasasına sahip olan ROG ve diğer bir yandan ince ve kompakt tasarımıyla dikkat çeken G20 ailesine eklenen seri ile fark yaratacak olan Asus, ROG serisi tutkunlarını sanal gerçekliğe hazır hale getirmeyi amaçlamış.Teknik özelliklerine değinecek olursak 33L kasa hacmi olan Asus ROG G11CD'de Intel Core i5-6400 işlemci, 8GB 2133Mhz DDR4 RAM, Nvidia GeForce GTX 970 4GB ekran kartı, 1TB SATA HDD 7200rpm, 2x USB Type-C, 4x USB 3.0 ve 4x USB 2.0 bağlantı portlarına sahip.

İnce tasarımıyla dikkat çeken 9.5L'lik kasa hacmine sahip Asus ROG G20CB'de ise işlemci ve ekran kartı aynı iken bellek noktasında 16GB RAM ve depolama birimi olarak 512GB SSD tercih edilmiş. bağlantı portlarında 2x USB Type-C, 4x USB 3.0 ve 2x USB 2.0 girişine sahip cihazın kompakt olması ön plandaki özelliği olacak.Ayrıca üst seviye olarak bir Asus ROG G20CB modeline daha sahip olan bu kompakt canavarın Intel Core i7 6700 işlemci, Nvidia GeForce GTX 980 4GB, 1TB SATA HDD ve 256GB SSD özellikli tepe modeli de bulunuyor. Tüm cihazlarında Oculus Ready sertifikası bulunan bu bilgisayarlar oynanış noktasında ise tam bir sağlan VR deneyimi vaad edecek.

Asus'un bu Oculus Ready modelleri ise yıl içinde Türkiye'de satışa sunulacak. Ancak şu anda fiyat bilgisi bulunmuyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0