• Anasayfa
  • Donanım
  • Asus'tan Açıklama: Windows 10'un Başarılı Olacağını Düşünmüyoruz

Asus'tan Açıklama: Windows 10'un Başarılı Olacağını Düşünmüyoruz

0
0
0
0
0
Asus'tan Açıklama: Windows 10'un Başarılı Olacağını Düşünmüyoruz
Asus'la işbirliği yapmak için kapısını çalan Windows, buradan istediği cevabı alamadı.
Akıllı cihaz dünyasında Android ve iOS'e göre biraz geri planda kalan Windows platformu, bireysel kullanıcıların yanında şirketlerle de anlaşma yoluna gitmeye çalışıyor. Günümüzde en çok kullandığımız akıllı cihaz olan telefonlara Windows 10 sistemini getiren Windows, rakipleriyle yarışta geride kalmak istemiyor.

Android telefon üreticileriyle pazarlık yapmaya başlayan Windows cephesine Asus'tan çok fazla olumlu yorumlar gelmiyor. Android gibi oturmuş bir ekosistemi bırakıp telefonları Windows 10 Mobile'a döndürmenin çok mantıklı olmadığını düşünen Asus, yoluna Android ile devam edecek gibi duruyor.

Asus telefon üreticiliğinin yanında yıllardır bir çok teknolojik alanda ilerleyişini sürdürürken, zaten Microsoft ile çalışıyordu. Ancak mobilde işin aslının öyle olmadığını düşünen firma Android'in daha geniş kullanıcı kitlesi olduğunu ileri sürüyor. Ayrıca marketteki uygulama sayısının azlığından yakınan Asus, bu durumların düzeltilmesi halinde Windows 10 platformu için tekrar görüşmelere başlayabilir. Bakalım Microsoft marketini zenginleştirip büyük firmalarla ortaklık için masaya oturabilecek mi?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0