ASUS'tan Sıvı Soğutmalı Oyun Laptopu GX700 !

0
0
0
0
0
ASUS'un yeni tanıttığı ROG serisinin bir üyesi olan sıvı soğutmalı GX700, tam oyuncuların aradığı türdeki bir laptop.
Asus, IFA 2015'te tanıtımı gerçekleştirilen GX700 laptopunu bu cuma günü San Francisco'da düzenlenen etkinlikte detaylı bir şekilde incelemesini sundu. Oyun laptopu olarak tanıtılan GX700, sahip olduğu sıvı soğutmalı sistem ve üstün overclock özelliği ile etkinliğin tartışmasız yıldızı oldu. Laptop sahip olduğu özelliklerin yanı sıra kullanıcısına gelişmiş bir overclock seçeneği sunmasından dolayı soğutma sistemi tercihi sıvı soğutmalı sistemden yana olmuş.

Asus'un ROG serisine ait olan bu laptop, serinin diğer cihazları gibi oyuncular için özel olarak üretilmiş. ROG'un açılımı olan "Republic of Games"ten de anlayabileceğimiz gibi bu seride bulunan tüm cihazlar, oyunlarda kullanılan bilgisayar özelliklerinin önplanda olduğu cihazlar. Asus'un yeni laptopu GX700'ün özelliklerinden de bir oyun bilgisayarı olduğu anlaşılabiliyor.


(Sıvı soğutmalı overcloack sisteminin normal özelliklerdeki sisteme oranla sağladığı performans artışı)

Intel Skylake i7-6820HK işlemcisi bulunan GX700, clocklanmış halde 2.7GHz hıza sahip. Bu hız, turbo kullanılarak 3.6 GHz'e kadar arttırılabiliyor. Ayrıca GX700, 17.3 inch boyutunda 1080p çözünürlüklü ekrana sahip. Orijinali 1080p çözünürlükte olsa da ekran ayarlanabilir ve 4K çözünürlüğe kadar çözünürlüğü yükseltilebiliyor. Laptopta Nvidia GTX 980 ekran kartı, 64GB'a kadar çıkabilen DDR4 RAM kapasitesi mevcut. Bu özelliklerin yanı sıra laptop son derece ince bir tasarıma sahip. Fakat ince tasarıma sahip olsa da sıvı soğutmalı olan bu laptop, bu özelliğinden ve donanımından dolayı 3.6 kilo ağırlığında, yani oldukça ağır.GX700 sahip olduğu iyi özellikleri sıvı soğutmalı sistemle birleştirerek laptoplarda son derece sık karşılaşılan ısınma sorununa bir çözüm getirmiş. Bu çözüm laptopun ısınmamasını ve böylece çok daha iyi performansa sahip olup, daha kaliteli oyunlar çalıştırabilmesini sağlasa da sıvı soğutmanın, laptopun kilosunu arttırmış olması bazı kullanıcılar için sorun olarak görülebilir. Şahsen, bu durumda göreceğimiz performans-ağırlık karşılaştırmasında kesinlikle oyumu performanstan yana kullanırdım.

Asus ROG serisinin bilgisayarlarının ve OEM parçalarının tanıtıldığı videomuza buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: PcGamer 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0