• Anasayfa
  • Donanım
  • Asus'tan Titan X'li Sistemden Daha İyi Dizüstü Bilgisayar Geliyor!

Asus'tan Titan X'ten Daha İyi Oyun Performansı Verecek Dizüstü Bilgisayar Geliyor!

1
0
0
0
0
Asus'un Computex Fuarı'nda tanıtmaya hazırlandığı yeni ROG serisi dizüstü bilgisayarlar masaüstü performansında tepe noktası olan Titan X'ten bile daha performanslı olacak.
Bildiğiniz gibi daha geçtiğimiz günlerde DreamHack'te Nvidia'nın lansmanını yaptığı yeni 16nm üretim sürecinden geçen Pascal mimarili ekran kartları durmadan Titan X'e göre karşılaştırıldı. GeForce GTX 1080'in 980 SLI konfigürasyonu ve Titan X'e göre 2 kat daha iyi olacağı iddiasında bulunan firma, GTX 1070'in ise Titan X'ten çok daha iyi performans vereceği yönündeydi.

İlk yapılan testlere göre ciddi oranda performans artışı gösteren GTX 10 serisi kartların, verimlilik noktasında da çok daha iyi oldukları görüldü. Fakat görüşüne göre Titan X'ten tek iyi olan sistemler sadece masaüstü olmayacak.ROG, yani Republic of Gamers serisi ile ünlü olan Asus'un bildiğiniz gibi bu seriye ait hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarları oyunculuk konusunda oldukça gelişmiş performans sergilemekte. Hal böyle olunca Computex'e sağlam giriş yapmaya hazırlanan Asus, yeni ROG serisinde özellikle dizüstü performansı ile dikkat çekecek. Asus'un iddiasına göre ROG'un yeni dizüstü serisi için yoğun bir Ar-Ge çalışması yapan ekip, Computex'te sunacağı seri ile masaüstünde Titan X performansını bile geride bırakacak.Tıpkı GTX 10 serisi gibi Pascal mimarisini kullanan GP104 grafik işlemcisi ve 16nm FinFET üretim bandından geçen yeni bir mobil ekran kartı göreceğimiz anlamına gelen bu durumda bazı söylentiler GTX 1080'in mobil uyarlaması bile olabileceğini gösteriyor. Eğer böyle bir durum olursa dizüstü oyunculuğu ile PC oyunculuğu arasındaki fark ciddi oranda azalabilir. Böylelikle VR  desteğini de tam olarak verebilecek olan dizüstü bilgisayarlar, haklı olarak çok ciddi bir oyun deneyimi vaad edebilecekler.

Bakalım Computex bizlere neler gösterecek, merakla bekliyoruz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0