Asus'un Yeni Bilgisayarı: Zen Aio

0
0
0
0
0
Asus’un Taipei’de düzenlenen Computex fuarındaki ilk basın toplantısı sahibi olarak tanıttığı yeni bilgisayarı Zen Aio, USB 3.1 Type C’nin de ilk yuvası oldu.
All in one (kasa monitör ayrımı olmadan, tüm parçaları Mac gibi monitörde toplayan bilgisayar) bilgisayar olan ve Zen serisi ürünlerin en yeni oyuncağı diyebilecğeimiz Zen Aio, Nvidia ve Intel’in de son teknolojilerini kullanıyor.

23.8 inçlik AiO Z240IC ve 21.5 inçlik AiO Z220IC iki model sunan Zen Aio’nun her iki modeli de son derece ince yapıda bir tek parça, alüminyum gövdeye sahip. Köşeden köşeye olan cam kaplama da hem ekran, hem de tasarım için oldukça şık ve kullanışlı.

Donanım özellikleri modeller arasında farklılık gösterse de en güçlü versiyonu, Intel’in yeni nesil dört çekirdekli i7 işlemcisini ve 32 GB RAM ile birlikte SSD hard disk ayrıca Nvidia GeForce 960M grafik kartı bulunduruyor.


USB standartlarının sonuncusu olan USB 3.1 Type C’nin de ilk kullanıldığı cihazlardan olan Zan Aio, 2 adet USB 3.1 girişi bulunduruyor ve bu portlar sayesinde USB 3.0’dan iki kat daha hızlı veri aktarımı sağlıyor. Ayrıca 6 adet 8 wattlık stereo hoparlörü bulunan bilgisayar medya oynatımı için de iyi bir deneyim sunacak gibi duruyor.

23.8 inçlik olan versiyon Intel’in RealSense 3D kamerasına da sahip ki bu kamera bir 3D tarayıcı olarak kullanılabiliyor ve hareket algılama sistemi de mevcut.

Asus’un ProArt PA329Q model IPS monitörüne sahip olan Zen Aio, 3840 x 2160 piksel Ultra HD çözünürlük sunuyor.

Tanıtımı bugün Computex fuarında gerçekleştirilen Asus’un yeni bilgisayarı Zen Aio’nun fiyatı ile ilgili bilgi ise henüz verilmedi.

Computex etkinliğinde tanıtılan diğer tüm ürünler için bizi takip etmeye devam edin.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0