• Anasayfa
  • Donanım
  • ASUS ZenBook 3, Macbook'a Meydan Okuyor: Daha İnce, Daha Hafif, Daha Güçlü!

ASUS ZenBook 3, Macbook'a Meydan Okuyor: Daha İnce, Daha Hafif, Daha Güçlü!

2
0
0
0
0
Computex 2016 fuarında tanıtılan yeni ürünlerden birisi de Asus Zenbook 3 ultrabook oldu. Macbook'a benzerliği ile dikkat çeken cihaz, incelik ve hafiflikte rakibini geride bırakıyor.
Computex 2016’da tanıtılan ilginç ürünlerden birisi de Asus’un yeni ultrabook bilgisayarı ZenBook 3 oldu. "İlginç" diyorum çünkü cihaz hem Macbook’a hem benzerliğiyle dikkat çekiyor hem de rakibindne üstün özellikleriyle bu alandaki liderliği onun elinden almayı başarıyor. En iyisi hızlıca ZenBook 3’ün özelliklerine bir bakalım ne yeni cihazın Macbook’a olan üstünlüğü hangi noktalarda öğrenelim.

 Benzer Tasarım, Daha İnce ve Daha Hafif!

Öncelikle cihaz Macbook tasarımına oldukça benziyor. Macbook’un mobilite deneyimini bir adım daha öteye taşımakla birlikte cihaz için en hafif tabiriyle esinlenme diyebiliriz. Gerisini sizlerin yorumuna bırakıyorum. Öte yandan cihaz benzediği rakibine bazı alanlarda fark da atıyor. Asus ZenBook 3 sadece 11.9 mm kalınlığında ve 907 kg ağırlığında. En büyük rakibi Macbook’un 13.11 mm kalınlığa sahip olduğu düşünülürse Asus’un bu alanda rakibini geride bıraktığını söyleyebiliriz. 910 gram ağırlığındaki cihaz bu alanda da Macbook’a 13 gr fark atmayı başarmış durumda.

 İşlemci Tercihinde Büyük Fark!

İncelik ve ağırlık konusundaki farklar minimal boyutlarda olsa da donanım açısında Asus ZenBook 3’ün Macbook’u oldukça geride bırakacağını söyleyebiliriz. Önceklikle, Asus’un yeni cihazında Macbook’un aksine Core i5 serisi işlemcilere yer veriliyor. Macbook’ta ise Core M işlemciler yer alıyor. 4 GB bellek ile gelen ZenBook 3’te 256 GB SSD yer alıyor. Bu seçenekleri 16 GB RAM ve 1 TB SSD olarak opsiyonel seçim ile güncellemek mümkün.

 Asus ZenBook 3'ün Fiyatı Ne Kadar?

Metal kasası oldukça şık duran ZenBook 3, 12.5 inç ekrana sahip. 4 GB RAM, Core i5 işlemci ve 256 GB SSD’li başlangıç modeli 999 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Cihazın satışa çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı.

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0