İngiltere Televizyonu BBC'nin Raspberry Pi Rakibi Bilgisayarı Satışa Çıktı!

0
0
0
0
0
İngiltere Televizyonu BBC'nin Raspberry Pi Rakibi Bilgisayarı Satışa Çıktı!
İngiltere Devlet Televizyonu BBC'nin Raspberry Pi rakibi mikro bilgisayarı herkes için satışa çıktı. Ülkedeki okullarda ücretsiz dağıtılan kart bilgisayarın özelliklerine ve fiyatına birlikte göz atalım.

Kart bilgisayarlar hem “çerez” fiyatıyla, hem de sunduğu geliştirme olanaklarıyla günümüzün en popüler ürünleri arasında. Farklı amaçlar için kullanılabilen cihazlar eğitim odaklı kullanım için de uygun bir çözüm sunuyor. İngiltere’nin TRT’si olarak nitelendirebileceğimiz devlet televizyonu BBC’nin ülkedeki öğrencilere yönelik geliştirdiği “micro:bit” adlı kart bilgisayar da bunlardan biri.

 Yeni Cihazın Fiyatı Ne?

Proje ile ilgili ilk bilgileri aylar önce paylaştığımız buradaki haberimizde size aktarmıştık. Aradan geçen uzun zamandan sonra geçtiğimiz Mart ayında öğrencilere ücretsiz dağıtımı başlanan micro:bit, bugün de isteyen herkes için satışa çıktı. Raspberry Pi rakibi cihazın fiyatı ise 19 dolar olarak açıklandı.
 

 Özellikleri Neler?

BBC’nin "micro:bit"inde 32-bit ARM Cortex M0 işlemci ve 5x5 grid programlanabilir LED yer alıyor. Micro USB port, Bluetooth, 20 pin edge bağlantısı sunan cihaz, Raspberry Pi ve Arduino gibi diğer proje kartlarının bağlanmasına olanak sağlıyor. 19 dolarlık fiyata sahip "micro:bit"i Birleşik Krallık merkezli online satış sitelerinde bulabilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0