600 Liralık Beats Kulaklıklar 45 Liraya Üretiliyor!

0
0
0
0
0
Kısa süre önce ülkemizde de acayip derecede takıntılı furyası başlayan Beats kulaklıkların asıl değerleri herkesi şaşkına çevirdi.
Bundan yaklaşık 2-3 sene önce çok fazla konuşulan, birçok kişinin satın aldığı, hatta büyük bir çoğunluğunun para biriktirerek almış olduğu cihaz olan Beats kulaklıklar bir patlama ile ülkemizde kopup gitmişti.

Şu anda bile binlerce aynı tasarıma sahip imitasyonları kaynayan bu kulaklıkların orjinal fiyatlarının 600 Lira civarındaki fiyatları nedeni ile bu kadar fazla ucuz imitasyon türemüş bulunmakta.

Peki ya 600TL ve daha fazla fiyatlara sahip olan bu kulaklıklar geçekten de bu kadar parayı hak ediyor mu? Yani 600 liraya değen bir ses var mı? Belki olabilir. Peki ya malzemelerini toplasak ne kadar edecek acaba? Medium.com adlı site bu işlemi yapıp bizlere gerçeği göstermiş.Yukarıda gördüğünüz gibi gayet özenli bir biçimde parçalarına ayrılan Beats Solo HD kulaklığın tek tek gramajları ölçülerek fiyatlandırılma yapılmış ve düz hesap 17 Dolar gibi bir fiyat ortaya çıkmış.Gördüğünüz gibi kutusu dahil olmak üzere tam net bir şekilde 16 Dolar 892 Cent eden Beats Solo HD kulaklık 600 Lira civarlarındaki fiyat etiketiyle ülkemizde satılmakta. Yaklaşık olarak 45 Lira üretim bedeli olan Solo HD buradan hareketle 12 katını aşan bir fiyatlandırma ile %1000'i aşan kar ortaya çıkıyor.

Tabii bunu sadece Beats'e yıkmak olmaz, çünkü bu durum tüm cihazlar için geçerli, fakat Beats gibi adının marka yaptığı firmalar ise bu fiyatları arttırsa bile marka değeri ücreti öder gibi ödemeye devam edeceğiz. Neyse, konu çok dağılmadan bitirelim. Ama görüşlerinizi yazmayı da unutmayın.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0