• Anasayfa
  • Donanım
  • Kullanmadığımız Eski Telefonların Pilleri, Taşınabilir Şarj Cihazına Dönüşüyor

Kullanmadığımız Eski Telefonların Pilleri, Taşınabilir Şarj Cihazına Dönüşüyor

0
0
0
0
0
Artık kullanmayı bıraktığınız akıllı telefonlarınızın bataryaları, bu Kickstarter projesi sayesinde taşınabilir şarj aletine dönüşecek.
Sadece ülkemizde değil dünyada genel olarak kullanıcılar yeni bir akıllı telefon modeli satın aldığında eskisini ya satıyor, ya tanıdığı bir kimseye veriyor ya da çöpe atıyor. Bir Kickstarter projesi olan Better Re, eski telefonunuzun pilini kullanarak yeni telefonunuzu şarj etmeyi sağlıyor.

Projenin geliştiricileri, 2 yıl boyunca kullanılan telefonların pilleri %80 verimlilikle çalışmaya devam ediyor. Bundan faydalanmak isteyen Better Re, içine yerleştirilen pil sayesinde telefonunuzu şarj ediyor. Kullandığınız eski pilin mAh değeri ne kadarsa taşınabilir şarj cihazı da o kadar güce sahip oluyor.

Projenin yapımcısı olan Enlighten, eski telefonunuzun bataryası eğer gömülüyse bunun da bir çaresini düşünmüş. Eğer bu ürünü sipariş etmek isterseniz, 10 dolar daha eklemeniz yeterli olacak.27 gün içerisinde 50 bin dolarlık bir fona ihtiyaç duyan cihaz, gerekli desteğe ulaştığı taktirde 39 dolar karşılığında satın alan kullanıcılara ulaştırılacak.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0