• Anasayfa
  • Donanım
  • Bilgisayarda En İyi Android Deneyimi: HP Yeni Dokunmatik Chromebook'unu Tanıttı

Bilgisayarda En İyi Android Deneyimi: HP Yeni Dokunmatik Chromebook'unu Tanıttı

0
0
0
0
0
HP'nin yeni dokunmatik ekranlı Chromebook'u tanıtıldı. Cihaz Chrome platformunda Android uygulamalarını çalıştırırken en iyi dokunmatik kullanım deneyimini hedefliyor.
Google'ın özellikle öğrenciler için nitelendirilen ve genellikle internet tarayıcısı deneyimine yönelik tasarlanan uygun fiyatlı Chromebook cihazlarıyla ilgili en heyecanlandırıcı haber bu yıl düzenlenen Google I/O 2016 etkinliğinde gelmişti. Google etkinlikte Android uygulamalarının artık Chrome OS tabanlı cihazlarda da çalışacağını açıklamıştı.

Chrome OS'in geleceği açısından oldukça önemli yer tutan Android uygulamalarını çalıştırma desteğiyle birlikte sadece basit web deneyimini amaçlayan kısıtlanmış özelliklere sahip Chromebook'lar yerine artık bilgisayar üreticileri çok daha gelişmiş Chrome OS platformunu kullanan ürünlerini piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Bu konuda en önemli adımlardan biri de Hewlett-Packard (HP) şirketinden geldi.
 

Dünya'nın en büyük dizüstü bilgisayar üreticilerinden HP, dokunmatik ekrana sahip yeni Chromebook'unu tanıttı. Tıpkı diğer Chromebook'lar gibi uygun fiyatlı olan HP'nin yeni ürünü Chromebook 11 G5 artık Chrome OS platformunda çalışacak Android uygulamalarında iyi bir performans vermeyi hedefliyor.

Chromebook 11 G5'in özelliklerine baktığımızda cihazda 11.6 inçlik dokunmatik ekran ve Intel Celeron N3060 işlemci bulunuyo, şimdilik cihazın diğer teknik özelliklerinden detaylı olarak bahsedilmiyor. 12.5 saate kadar batarya ömrü sunan HP Chromebook 11 G5 Ekim ayında sadece 189 dolar fiyat etiketiyle satışta olacak. Üzülerek diğer Chromebook'lar gibi HP Chromebook 11 G5 modelinin de ülkemizde satışa sunulmayacağını da belirtelim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0