• Anasayfa
  • Donanım
  • Birkaç Adımda Telefonunuzu Hologram Projektörüne Dönüştürün
0
0
0
0
0
Gelişen teknoloji özellikle mobil cihaz sektöründe kendini ciddi şekilde göstermekte. Ancak, akıllı telefonlarımız pek çok şeyi başarmasına rağmen her zaman fazlasını istiyoruz. Son dönemlerde bazı telefonlarda projektör özelliği ile karşılaşmıştık. Şimdi ise oldukça basit birkaç adımla telefonunuzu hologram projektörüne dönüştürmeniz için gereken şeyleri sizlere anlatacağız. Önce malzeme listesini verelim, sonra da nasıl yapılacağını açıklayalım. 

Malzemeler:

1- A4 yaprağı (kareli olması işinizi kolaylaştırır)
2- CD kabı
3- Kalem
4- Bant
5- Makas
6- Maket bıçağı ya da benzer keskinlikte bir bıçak
Çizdiğimiz şekili sonrasında makas yardımı ile kesiyoruz.
İkinci Adım
İkinci Adım
Gözden çıkardığımız bir CD kabını alarak kenarlarını dikkatli şekilde kırarak kalan düz parçayı alıyoruz (CD kabında ne kadar az çizik olursa, elde edeceğiniz görüntü o kadar kaliteli olur).
Üçüncü Adım
Üçüncü Adım
Kareli kağıttan kestiğimiz şekli, CD kabının üstüne koyarak yine bir kalem yardımı ile çiziyoruz. Aynı şekilden dört tane çizmemiz lazım.
Dördüncü Adım
Dördüncü Adım
CD kabına çizdiğimiz şekilleri maket bıçağı yardımı ile kesiyoruz.
Beşinci Adım
Beşinci Adım
Kağıt yardımı ile çizerek CD kabından kestiğimiz parçaları, görselde olduğu gibi bir bant yardımı ile birleştiriyoruz.
Altıncı Adım
Altıncı Adım
Ve hologram projektörümüz kullanıma hazır. Geriye sadece Google ya da Youtube'da bulunan hologram videolarından birini bularak açmak kalıyor (evet sadece ''hologram videosu'' yazmanız yeterli. Pek çok farklı video çıkacaktır). Videoyu açtıktan sonra yaptığınız aparatı ekranınızın ortasına yerleştirmeniz yeterli.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0