Bluetooth 4.2 Güncellemesi Geliyor

0
0
0
0
0
Bluetooth çalışmalarını hızlandırdı ve beklenmedik bir şekilde Bluetooth 4.2 güncellemesini getireceğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Bluetooth 4.2 daha hızlı, güvenli ve kullanılabilir olacak.
Bluetooth çalışmalarını hızlandırdı ve beklenmedik bir şekilde Bluetooth 4.2 güncellemesini getireceğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Bluetooth 4.2 daha hızlı, güvenli ve kullanılabilir olacak. Getirilecek güncelleme ile Bluetooth 4.0 hızının 2.5 katına çıkılacak. Bu yüksek hız artışıyla telefonların internete bağlanabileceği belirtildi. 

Firma yaptığı açıklamada 2.5 kat hız artışının sağlanacağı ancak güç tüketiminin azaltılacağını ifade etti. Bu yüksek hız ile önümüzdeki günlerde Bluetooth modem ve Bluetooth yayın cihazları üretilebilecek. Bluetooth 4.2’nin güvenlik açısından da önemli oranda geliştirileceği açıklandı. Daha öncesinde IPv4 desteği bulunan Bluetooth şimdi de IPv6 desteğine ulaşacak. 

Bu güzel haberin tek bir kötü yanı bulunuyor. Bu önemli güncelleme sadece Bluetooth 4.1 kullanan cihazlar için gelecek. Bluetooth 4.0 ve alt sürümleri kullananlar için bu güncelleme geçerli olmayacak. Güncellemenin yaklaşık 1-2 ay içerisinde gelmesi bekleniyor. Ayrıca güncelleme tarihi cihaz farklılıklarına göre değişecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0