• Anasayfa
  • Donanım
  • Boeing, Star Wars’ta Gördüğümüz Savunma Teknolojisinin Patentini Aldı!

Boeing, Star Wars’ta Gördüğümüz Savunma Teknolojisinin Patentini Aldı!

2
0
0
0
0
​Uçak savunma ve güvenlik şirketi olan Boeing, sadece bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz bir teknolojinin patentini aldı.
Uçak savunma ve güvenlik şirketi olan Boeing, sadece bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz bir teknolojinin patentini aldı.

Star Wars ve Star Trek filmlerinden hatırlayacağınız üzere gelen saldırıları önlemek için bir enerji kalkanı kullanılıyordu. ‘Elektromanyetik yay sayesinde gelen saldırıları önleyen sistem’ adındaki bu teknoloji, gelen saldırıların zararını minimum seviyeye indiriyordu. Fakat burada olduğu gibi patent, gelen şarapnel parçalarını önlemek için değil de genel olarak belirli bir hedefi korumaya yönelik tasarlanmış.

Patent, elektrik ve mikrodalgalar kullanarak bir güvenlik kalkanı oluşturuyor. Yani saldırı anında yaşanan patlamalarla korunan hedef arasında bir plazma alan oluşturuluyor.Patentin bileşenleri ön plana konulduğunda, şu an için teknik olarak kullanılması mümkün görünmüyor. İlerleyen zaman zamanlarda geliştirilecek olan sistemle ilgili bilgiler ortaya çıktıkça sizlerle paylaşacağız.
 

Kaynak: CNet
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0