Bükülebilir Ekranlı İlk Hologram Akıllı Telefon HoloFlex Ortaya Çıktı!

0
0
0
0
0
Bükülebilir Ekranlı İlk Hologram Akıllı Telefon HoloFlex Ortaya Çıktı!
Dünyanın ilk bükülebilir ekranlı hologram telefonu ortaya çıktı. Queen’s Üniversitesi tarafından geliştirilen cihaz, gelecekteki akıllı telefonlara dair ipuçları sunuyor.
Bükülebilir ekranlı hologram akıllı telefon HoloFlex California’da sergilendi. Quenn’s Üniversitesi tarafından geliştirilen yeni cihaz, bükülebilir tasarımı ve hologram ekranı bir arada kullanan ilk cihaz oldu. Üniversiteye bağlı The Human Media Lab tarafından geliştirilen telefonda hareket paralaksı ve stereoskop ile herhangi bir yardımcı ekipmana ihtiyaç duymadan 3 boyutlu etki sağlanabiliyor. 

 Yeni Cihaz Hangi Ekran Teknolojisine Sahip?

Ekranında beliren hologram objelerin kullanıcılar tarafından yatay ve dikey olarak hareket ettirilebilmesine olanak sağlayan HoloFlex’de Full HD çözünürlüğünde bükülebilir OLED ekran kullanılıyor. 12 piksel çözünürlüğündeki dairesel bloklar ve 16 bin bağımsız balık gözü lens holografik imajın görünebilmesine olanak sağlıyor. Herhangi bir açıdan hologram görüntü algılanabiliyor. 
 

 HoloFlex'in Teknik Özellikleri Neler?

Gücünü 1.5GHz Qualcomm Snapdragon 810’dan alan HoloFlex’de Adreno 430 grafik işlemci ve Open GL 3.1 kullanılıyor. Cihazın işletim sistemi ise Android 5.1 olarak belirtilmiş durumda. Henüz akademik aşamada olan cihazın gelecek yıllardaki akıllı telefonlara dair önemli ipuçları sunduğunu söyleyebiliriz. Bakalım katlayıp cebimize koyduğumuz hologram telefonlar ile ne zaman buluşacağız?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0