• Anasayfa
  • Donanım
  • Canon'un 250 Megapiksel Çözünürlükle Dünya Rekoru Kırdığı Yeni Sensörü: APS-H CMOS

Canon'un 250 Megapiksel Çözünürlükle Dünya Rekoru Kırdığı Yeni Sensörü: APS-H CMOS

0
0
0
0
0
Kamera konusunda tam anlamıyla çığır açan Canon, 250 MP’lik yeni sensörüyle dünya rekoru kırdı.
Megapiksel konusunda savaşın hiçbir zaman bitmeyeceğini bu duyuruyla bir kez daha anlamış olduk. Canon’un duyurduğu yeni sensörü, gerçekten de inanılmaz işler yapıyor.

Şöyle bir örnek verelim, 18 kilometre uzaklıktaki bir uçağın üzerindeki yazıyı dahi rahatlıkla okuyabileceksiniz. (düşünmesi bile insanı heyecanlandırıyor) İnanılmaz bir çözünürlüğe sahip olan APS-H CMOS sensörü, APS-C’den daha büyük ve EOS-1D DSLR cihazlarda kullanılacak.

Cihazın diğer özelliklerine değinecek olursak, 4K çözünürlüğünden tam 30 kat kalitede yüksek çözünürlüklü videolar çekilebiliyor. Fakat saniyede 5 kare yakalayabiliyor. (yavaş yavaş bu özelliği de geliştirilecektir) Cihazın profesyonel fotoğrafçılık dışında izleme ve suç önleme gibi alanlarda kullanılabileceği belirtiliyor. Bunların dışında 19.580 x 12.600 çözünürlüğüne denk gelen insan dışı özelliklere sahip sensör 1.25 Milyar piksel hızlı sinyal okuma hızına sahip.Canon’un bu teknolojisinin yakın bir zamanda cihazlara gelmeyeceğini belirtelim. Çünkü şirketin 2010 yılında duyurduğu 120 megapiksellik APS-H sensörü hala cihazlara gelmiş değil. (muhtemelen 2020 yılından itibaren kullanmaya başlarız)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0