• Anasayfa
  • Donanım
  • ​Captain America: Civil War Fragmanında Ortaya Çıkan Efsane Detay

​Captain America: Civil War Fragmanında Ortaya Çıkan Efsane Detay

1
0
0
0
0
Civil War fragmanını izlerken -muhtemelen- alayımızın kaçırdığı bir detay, filmle alakalı efsane bir spoiler olabilir.
Bildiğiniz gibi sinema dünyasında ''süper kahraman'' olayının iplerini şimdilik elinde tutan Marvel Sinematik Evreni, Mayıs ayında adeta bir süper kahraman partisi yaparak, şirketin en efsane çizgi romanlarından biri olan Civil War'u beyaz perdeye taşıyacak.

Gerçi orjinal çizgi roman ile filmi karşılaştırdığımızda, film biraz daha mahalle kavgası gibi kalıyor ancak neyse. Geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız beklediğimiz Civil War'a ait ilk fragman gelmiş, bizler de ağzımız açık bir şekilde izlemiştik.
 

Ancak ağzımızı açık bırakan bu sürükleyici fragman, bir detayı da kaçırmamıza sebep olmuş. Hem de ne detay. Öyle bir detay ki, hani böyle bir detay yok. Yani bundan daha da detay birşey olsa, o zaman bu detaylar... Öyle yani. Bu arada detayı açıklamadan önce SPOILER yemek istemeyenler hemen burayı terketsin. Yoksa ben karışmam.
 

Evet, SPOILER yemek isteyenlerle baş başa kaldığımıza göre olayı açıklayabiliriz. Malum, Civil War'un çizgi romanında Captain sonunda insanlara artık yarardan çok zarar verdiğini anlıyor ve teslim oluyordu. Sonrasında tutuklanan Cap, duruşmaya çıkacağı sırada hain, alçak, ırz düşmanı Crossbone tarafından ''headshot'' yiyerek hakkı rahmetine kavuşuyordu. Yani Civil War, bir nevi Cap'in ölümüne yol açıyor.E şimdi durum bu olunca, filmde de bir ''acaba?'' söz konusu oluyor. İşte bu videodan sonra o ''acaba?'' direkt olarak ''noluyor lan?!''a dönüşecek. Çünkü fragmandan hatırlayacaksınızdır, Bucky'nin Iron Man'in göğsünde bulunan Arc reactor'ü sökmeye çalıştığı sahnede birşeyler söylediği görülmekteydi. O sahne yavaşlatılarak izlendiğinde ise ortaya korkunç bir olası spoiler çıkmakta. Çünkü Bucky'nin ağzından şunlar dökülmekte; Steve is Dead! (Steve Öldü!). Bucky'nin o sahnede neden o derece sinirli olduğu da biraz daha mantıklı oluyor gibi.
 

Tabii bu tespit ne derece doğrudur ya da filmde böyle birşey söz konusu olur mu bilinmez. Ancak, Avengers'ın 3. ve 4. filmlerinde yani Infinity Wars'ta Chris Evans'ın Captain America rolü ile boy göstereceğini biliyoruz. Yani Cap'in ölmesi şimdilik biraz uzak bir ihtimal. He videoya gelecek olursak, benim tahminim Cap, Civil War'da öldü sanılacak, sonra ''aaa yaşıyormuş'' falan olacak. Umarım bu şekilde bir durum söz konusu olmaz çünkü bu ''öldü ama aslında ölmemiş, yaşıyormuş'' olayı, Marvel filmlerinde iyice kabak tadı vermeye başladı.

Ne diyelim, bekleyip göreceğiz. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0