Çikolata Üreten 3D Yazıcı

1
1
0
0
0
Çikolata Üreten 3D Yazıcı
Çikolata tutkunları bu habere bayılacak! Üç boyutlu olarak çikolata üretimi sağlayan 3D Systems ve Herseys işbirliğinden çıkan yazıcı, tüketici pazarına yönelmesi durumunda evler çikolata fabrikasına dönüşecek.
Çikolata tutkunları bu habere bayılacak! Üç boyutlu olarak çikolata üretimi sağlayan 3D Systems ve Hersey's işbirliğinden çıkan yazıcı, tüketici pazarına yönelmesi durumunda evler çikolata fabrikasına dönüşecek.

CES 2014 fuarına damga vuran ürünler arasında 3D yazıcıları da dahil edebiliriz. Fakat bu yazıcı diğerlerine göre biraz daha farklı. 3D Systems ve ABD'nin ünlü çikolata markası Hershey's tarafından geliştirilen bu ürün çikolata üretiyor.

Evlerde Üretim Olacak mı?

Yazıcının endüstri pazarında mı yoksa tüketici parazında mı olacağı konusunda şu an için net birşey söylemek zor. Hersey's Araştırma ve Geliştirme Birim Başkanı William Papa, 3D teknolojileri gibi sürekli gelişen yenilikleri bünyelerinde kullanacaklarını açıkladı.

3D System şirketi, yiyecek üretimi alanında aslında yeni bir firma sayılmaz. CES 2014'te ChefJet 3D adlı üç boyutlu yazıcıyı tanıtmışlardı. Bu cihaz, hammaddesi şeket olan çeşitli yiyecekler üretebiliyordu.

Geliştirilen bu ürünün pazara ne zaman ve ne kadar ücretle sunulacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0