Çin'de Telefon Bağımlıları İçin Özel Yol

0
0
0
0
0
​Elinden telefonu bırakmadan yolda yürüyenler için Çin’den bir çözüm geldi: Kaldırımdaki gördüğünüz şeritler, telefon bağımlıları için.
Elinden telefonu bırakmadan yolda yürüyenler için Çin’den bir çözüm geldi: Kaldırımdaki gördüğünüz şeritler, telefon bağımlıları için.
 
Uzak Doğu’dan gelen ilginç teknoloji haberlerine artık şaşırmıyoruz. Ülkemizdeki gibi elinden telefonu düşürmeyip, hayatın her alanına telefonu entegre edebilen nesil Çin’de de mevcut. Bu durum Çin’deki  yetkililerin dikkatini çekmiş olacak ki şöyle bir çözüm üretmişler, telefondan gözünü ayırmayan kullanıcıların yürümesi için özel şeritlerin olduğu yürüyüş yolu yapılmış. Çinli People’s Daily gazetesinin Twitter hesabından Chongqing şehrinde yapıldığu duyurulan bu uygulama, yayaların huzur ve düzenini sağlamak için düşünülmüş.
 
Daha önce ABD’nin Washington eyaletinde insanların ne gibi tepkiler vereceğini ölçmek için benzer bir şerit çizilmiş ve istenilen verim elde edilememişti. Ayrıca çok az kişi bu kurala uyma eğilimi göstermiş, hatta bu yolun bisiklet yolu olduğunu sanmışlardı. Çinli kullanıcıların otoriteye uyum sağlama konusunda pek sorun yaşamayacaklarını düşünürsek, bu uygulamayı sorunsuz olarak sosyal hayatlarına entegre edebileceklerini söyleyebiliriz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0