Çinliler Titanik Faciasını Tekrar Canlandıracak

3
0
0
0
0
Çinliler Titanik Faciasını Tekrar Canlandıracak
Dünyanın en büyük facialarından biri olarak kabul edilen Titanik transatlantiğinin batması, Çinliler tarafından farklı bir şekilde işlenecek. Gerçek boyutlu bir kopyası ile Titanik'i tekrar batıracak olan Çinli yatırımcılar, şimdiden kolları sıvadı.

Çin'in Sichuan eyaletinde The Seven Star Energy Invesment Group firması, yaklaşık 1 milyar Çin Yeni (165 milyon dolar) bütçeyle Titanik faciasını tekrardan simüle etmeye hazırlanıyor. Qi nehrinde demirleyecek olan kopya Titanik, müze ziyaretleri gibi meraklılarının beğenisine sunulacak.

Yaşanan felaket anında transatlantikte bulunanların hissetikleri korku dolu anlar, ziyaretçiler tarafından tekrar yaşanacak. Geminin buz dağına çarpış anı ve sonrasındaki gelişmeler, 6D simülasyon teknolojisiyle konuklarına aktarılacak. Bu simülasyonla yüzlerce ziyaretçi, batan bir gemiden nasıl kurtulacağı konusunda müthiş bir deneyim kazanacak. 

Çinli yatırımcıların 165 milyon dolar gibi yüksek bir bütçeyle yapacakları bu yatırım, bakalım beklentileri karşılayacak mı?

3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0