• Anasayfa
  • Donanım
  • Çok Yakında Dünyanın İlk 10 TB’lık Helyum Diskleri Satışa Çıkıyor!

Çok Yakında Dünyanın İlk 10 TB’lık Helyum Diskleri Satışa Çıkıyor!

0
0
0
0
0
Western Digital Corporation (WDC), dünyanın ilk 10 TB hafızaya sahip helyum disklerinin yakın bir zamanda satış raflarındaki yerini alacağını duyurdu.
WDC, üçüncü nesil helyum sürücüsü 10TB PMR’ı (dikey manyetik kayıt) yakında satışa sunacak. Bir önceki nesilden 2 TB daha yüksek alan sağlayan sürücü, TB başına en düşük güç tüketimine (%56 daha az watt ve TB başına 0,5 watt güç verimliliği) ve dünya genelindeki tüm sabit disklerden daha güvenilir olma özelliğini taşıyor. 

Bu yeni diskler, SATA 6.0GB/s ve SAS 12Gb/S’yi destekliyor. Diğer kurumsal özellikleri arasında TCG ile SATA üzerinden verilerin anlık güvenli silinmesi ve kendini şifreleyebilmesi yer alıyor. Bu özellikler, sürücülerinde yüksek boyutlu veriler depolayan ve güvenliğe önem veren şirketlerin 10 TB’lık helyum diskleri tercih etmesi için altın kriterler olacak.HGST Ultrastar markası adı altında satışa sunulacak olan sürücüler, 5 yıllık bir garanti kapsamında olacaklar. Ürünün fiyatlandırması henüz netlik kazanmadı fakat WDC, ürünü piyasaya sürmeden yakın bir zaman içerisinde resmi olarak fiyatı açıklayacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0