• Anasayfa
  • Donanım
  • Corsair'dan Kendi Bilgisayarınızı Toplamanıza İzin Veren Kasa

Corsair'dan Kendi Bilgisayarınızı Toplamanıza İzin Veren Kasa

0
0
0
0
0
Eğer daha önce bir masaüstü bilgisayar topladıysanız ya da parça konusunda detaylı bir araştırma yaptıysanız Corsair markasının ürünleri ile mutlaka karşılaşmışsınızdır. güç kaynakları, har diskler, soğutucular, SSDler ve klavye/mouse gibi oyuncu ekipman ve aksesuarları konusunda gerçekten iyi seçenekler sunan Corsair, şimdi de Bulldog ile size kendi bilgisayarınızı inşa etme fırsatı sunuyor.
Her ne kadar firma bu ürünü bir oturma odası bilgisayarı olarak sınıflandırsa da biraz büyükçe olan kasa, konsol ya da vitrininize çok uymayabilir; ancak eğer inanılmaz denebilecek kadar güçlü ve bu gücüne oranla küçük boyutlarda bir kasa arıyorsanız Bulldog şüphesiz başlangıç için en iyi tercihiniz.

400 Dolar olan fiyatı ile (tabi ki Türkiye fiyatı bu olmayacak) size yi bir kasa, yeni nesil Intel Z serisi bir anakart, İşlemci sıvı soğutması ve tamamen taşınabilir 600 Watt gücünde bir güç kaynağı sunuyor.

Elbette bu 400 Dolar değerindeki kasanın içini doldurmak yine size düşüyor. İşlemcinizi, ekran kartınızı, RAM’inizi ve hard diskinizi de aldıktan sonra kendinize bir canavar yaratmış oluyor ve koltuğunuza kurulup oyun zevkinin doruklarına çıkıyorsunuz.

Bulldog’un ana kartı size 32 GB’a kadar RAM takma imkanı sunuyor ve 3 adet hard disk taşıyabiliyor; ayrıca alabileceğiniz en büyük ekran kartı için de yeterli yeri var. En üstün özelliklerinden biri ise fanların son derece sessiz çalışması. Üstelik isterseniz 100 Dolar karşılığında ekran kartınızın soğutma sistemini de sıvı soğutmaya çevirebilirsiniz.

Test için firmanın teşhir ürünü olarak kullandığı Intel i7-4790K işlemci ve Nvidia GeForce Titan X ekran kartlı model ufak bir odanun içinde bile rahatsız etmeyecek ve ancak duyulabilecek kadar ses çıkartıyor.
Bunun yanı sıra muhtemelen Bulldog isimli canavarınız ile birlikte kullanmanız için geliştirilen bir de klavye ve mouse düzeneği tanıtan Corsair bu oyuncağına da Lapdog ismini vermiş. 89 Dolar karşılığında yaklaşık 5 metre uzunluğunda bir USB kablosuna sahip bu düzeneğe klavye ve mouseunuzu oturtup altındaki hafızalı sünger sayesinde rahatça kucağınızda oyun keyfi yaşayabiliyorsunuz.

Corsair'ın bu yeni oyuncaklarından Bulldog'un Kasım ayında Lapdog'un ise bu yılın 4'üncü çeyreğinde çıkmaları bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0