Bill Gates: "Ctrl+Alt+Del Bir Hataydı"!

7
2
0
0
0
Microsoft'un babası Bill Gates'in açıklamalarına göre "Ctrl+Alt+Del" bir hataydı.
Dünya'nın en varlıklı adamlarından birisi ve Microsoft'un kurucusu Bill Gates, yaşamı ve Microsoft üzerinden getirdiği yeniliklerle sürekli gündemimizde. Son olarak Windows 10'un çıkması ile Microsoft'un en ünlü siması, oldukça göz önünde.

Katıldığı bir konuşmada Harvard University Fonu temsilcisi David Rubenstein'ın sorduğu "neden bilgisayarımı veya yazılımımı çalıştırdığım zaman elimin Ctrl+Alt+Del'de olması gerekiyor? Bu kimin fikriydi?" sorusu üzerine Bill Gates'in: "aslında bu bilerek yapılmış bişey değil, bir hata sonucu oluşmuş bir kombinasyon" cevabı, herkesi şaşırttı."Aslında bilgisayarınız açtığınızda basitçe birkaç görüntü ve şifrenizi girmeniz için açılan bir pencere ile karşılaşacaksınız. Bu durumda klavyenizle işlem yapmak istiyorsunuz. Bizim tasarımımız bu yapılacak işlemin tek tuşla gerçekleştirilmesi yönündeydi. Tek bir tuşla karşınıza sizin gireceğiniz şifreyi okuyan bir yazılım çıkacaktı. Planlamamız böyleydi fakat IBM'deki adam, bunu tek tuşla yapmamızı kabul etmedi ve bizim de bunu değiştirmemiz gerekti. Bunun alternatifi olarak sizi yazılımın en alt seviyelerine indiren bir kombinasyon yapmak zorunda kaldık. Bu bir hataydı. Bizi ünlendiren ama IBM'deki o adamın neden olduğu bir hata." diye konuştu.

IBM'nin ilk nesil bilgisayar tasarımcılarından olan David Bradley'in Ctrl+Alt+Del komutunu sistemi baştan başlatmak için yaptığını fakat sonradan bunu değiştirdiklerini dile getiren Gates, bu açıklamalarını IBM PC'nin 20. yıldönümünde yaptı.

Kaynak: PixelStech
7
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
2
0
0
0