• Anasayfa
  • Donanım
  • Daire Fiyatına Saat Satan Hublot, Apple Watch'a Rakip Oluyor

Daire Fiyatına Saatler Satan Hublot, Apple Watch'a Rakip Oluyor!

1
0
0
0
0
Akıllı saatlerin popüler olması, dünyaca ünlü İsviçreli saat üreticilerini harekete geçirdi. Servet değerindeki saatleriyle tanınan Hublot firması, kendi modellerine akıllı saat özellikleri eklemeye hazırlanıyor.

Akıllı saatlerin giderek popülaritesini artırması, yıllardır saat dendiğinde ilk akla gelen İsviçreli saat markalarını rahatsız ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız buradaki haberimizde sizlerle paylaştığımız bilgiler, 2015 yılı son çeyreğinde akıllı saat satışlarının İsviçre saatlerini solladığı yönündeydi. Bu tablo yüksek fiyat etiketli saat üreticilerini pek etkilemese de, markalar kendi prestijini düşünerek “akıllı saat” trendine biraz daha yaklaşmaya çalışıyor.

 İsviçreli Markalar Akıllı Saati Sevdi!

Gelen haberler, ilk kez geçtiğimiz yıl akıllı saatini duyuran ve bu yıl yeni modeller ile seriyi güncelleyen Tag Heuer’i, servet değerindeki saatleri ile üst sınıfa hitap eden Hublot’un takip edeceği yönünde. Aynı firmanın iki markası olan Tag Heuer ve Hublot dışında Zenith’in de akıllı saat üretimi konusunda durum değerlendirmesi yaptığı belirtiliyor.

 "Apple Bize Rakip Değil!"

Bloomberg’in sağladığı bilgilere göre, Hublot etiketli bazı modellerde, 2017 ve 2018 yılları arasında akıllı saat özellikleri kullanılabilir. Saatlerde yer alması planlanan özelliklerin spor odaklı olması bekleniyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Hublot ve Tag Heuer’in çatı şirketi LVMH’nin üst yöneticisi Jean-Claude Biver, Apple’ı tehdit görmediklerini, İsviçre’de herkesin 300 ile 1500 dolar arasında saatler ürettiğini ve bunun kendileri için değil Apple için problem olabileceğini belirtti.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0