Dell Android Tablet Üretmekten Vazgeçti!

0
0
0
0
0
Yayınlanan bir rapora göre Dell artık Android tablet üretmeyecek ve sadece Windows cihazlara odaklanacak.
Dizüstü bilgisayar pazarının en büyük şirketlerinden biri olan Dell şirketinin geleceğiyle ilgili önemli bir karar aldı. Başarısız olduğu halde Android tabetlerinde ısrarcı olan Dell yayınlanan bir rapora göre bir süreliğine Android'ten vazgeçiyor.

Yayınlanan bir rapora göre Android tabetlerin yeterince ilgi görmediği gerekçesiyle Dell artık Android tablet üretmeyi bırakıyor. Şirketin artık mobil platformları bırakarak Windows işletim sistemiyle çalışan ürünlerine öncelik vereceği söyleniyor. Dell sadece Android tablet üretmeyi arkaplana atmakla kalmayıp, Windows'lu tabletlerin de başarısız olduğunu düşünerek Windows tarafında katlanabilir 360 derece ekrana sahip 2si 1 arada dizüstü bilgisayarlara odaklanacak.

 Sorun Dell'de değil, tabletlerde!

Tabletlerin yetersizliğinden şikayetçi olan şirket cihazların satılmamasının ardındaki sorunu kendisinde aramak yerine Windows ve Android'in tabet konusunda başarısız olmasına bağlıyor. Aslında hem Android hem de Windows tabletler çok başarılı ürünler olmasına rağmen ihtiyaç duyulmadığı için pek de istenen satış rakamlarına ulaşamıyorlar. Tablet gibi taşınabilir bir cihazdan çalışmak isteyenler ya iPad'lere ya da ikisi bir arada bilgisayarla yöneliyorlar, kullanıcıların günlük kullanımda da tabletlere ihtiyaç duymaması satışlarının düşük olmasını sağlıyor. Dell bu düşüncesinde pek de haksız sayılmaz.

Ayrıca artık ikisi bir arada bilgisayarların daha hafif ve ince olması Windows tablet yerine ikisi bir arada Windows 10 dizüstü bilgisayarlara kullanıcıları yönlendiriyor. Tabii ikisi bir arada bilgisayarlar tabletlerden daha başarılıyken yine de günlük kullanımda arkaplanda kalıyorlar. Bu işin sonu nereye gidecek bilmiyoruz ancak Dell'in bu adımı aslında yavaş yavaş bir dönem çok popüler olan tablet cihazların eskisi kadar rağbet görmediğini bize gösteriyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0