8K Görüntü Aktarımı Hızlandı

1
0
0
0
0
Görüntü aktarımında kullanılan DisplayPort 1.4a arayüzüne güncellenmesiyle 8K görüntü aktarımında daha hızlı ve daha stabil hale geldi.
Görüntü aktarmada kullanılan DisplayPort arayüzü 1.3 versiyonundan 1.4a sürümüne yükselmesiyle 8K çözünürlüğü görüntü aktarımında oluşan bazı sorunları ve yavaşlığı ortadan kaldırdı.

DisplayPort, aslında hızla yaygınlaşması beklenilen 8K çözünürlüğüne 1.3 versiyonuyla destek vermeye başlamıştı. Fakat ufak tefek sorunların yaşanması ve pek stabil görüntü çizmemesi nedeniyle yayınlanan 1.4a güncellemesi bu sorunları çözerek daha stabil ve daha hızlı bir görüntü aktarımı sunabiliyor. The Video Electronics Standards Association (VESA) tarafından yayınlanan güncelleme ile veri aktarım hızı 8.1Gbps olarak arttırıldı.Ayrıca bu güncelleme 8K görüntü aktarımı sırasında yüksek hızlı görüntü transfer hızı sonucu donanıma yapılacak baskıyı hafifletmek için DisplayStream Compression (DSC 1.1) codec kullanımı da sağlıyor. Bunun yanı sıra yeni eklenen Segmented Panel Display özelliği ile monitör panellerinin daha ince ve daha az maliyetli olmasını sağlayacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0