• Anasayfa
  • Donanım
  • Dokunmatik Ekranlı Dizüstüler Bataryayı Ciddi Derecede Tüketiyor

Dokunmatik Ekranlı Dizüstüler Bataryayı Ciddi Derecede Tüketiyor

0
0
0
0
0
Dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayar kullananlar ya da almayı düşünenler, bu konuya bir göz atın derim.
Dizüstü bilgisayar piyasasında son zamanlarda dokunmatik ekrana sahip olan modellerde ciddi bir artış var. Cihazlarda böyle ekstra bir özellik olunca, fiyatları da doğal olarak normal dizüstülere göre daha fazla. Ancak dokunmatik ekranlara sahip olmaları, bu cihazlardaki bir zaafı ortaya çıkarıyor.

Laptop Magazine, yaptığı haber ile dokunmatik ekrana sahip dizüstü bilgisayarların bazı sorunlarına dikkat çekmekte. Gerçi günümüzde hala normal dizüstü kullanıcı sayısı daha fazla. Bunun başlıca sebeplerinden biri de dokunmatik ekran sistemine sahip dizüstlerinin, ekran klavye arası ulaşım sorunu sebebiyle kasalarının normal dizüstülere göre biraz daha kalın oluşu.

Ancak asıl şaşırtan şey ise, dokunmatik ekran sistemine sahip dizüstülerin batarya ömrüne yaptıkları tabiri caizse vurgun. Laptop Magazine'in haberine göre, dokunmatik ekranlı dizüstüler, ekranlarının dokunmatik özelliği devre dışı olsa bile bataryanın ömrünü ciddi şekilde tüketmeye devam ediyor.Bu tarz dizüstü kullananların çoğu sıkıntılarının çabuk biten batarya olduğuna dikkat çeken Laptop Magazine, durumun aslında kullanım sıklığı ya da benzeri birşeyle alakalı olmadığını, bu tarz dizüstülerin her halükarda ciddi şekilde batarya ömrünü tükettiğini söylemekte.

Yapılan haber ne denli doğrudur, ya da tüm dokunmatik ekranlı dizüstülerde geçeli midir bilinmez. Ancak yeni bir dizüstü alacaksanız, iyice bir araştırın ve bu tarz durumları göz önünde bulundurun derim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0