• Anasayfa
  • Donanım
  • Dronelar İçin Dünyanın En Küçük 80MP Medium Format Kamerası

Dronelar İçin Dünyanın En Küçük 80MP Medium Format Kamerası

1
0
0
0
0
Son zamanlarda fazlasıyla artan drone sevgisi, özellikle drone ile çekilen videolar ile iyice arttı. Bunu fırsat bilen Phase One firması da dronelara özel 80MP kamerasını tanıttı.
Son zamanların teknoloji modası haline gelen dronelar, bu cihazlar ile çekilen harika videolar ile popülaritesini arttırdı.

Sadece video çekimi değil birçok alanda da kullanılan droneların en yaygın kullanım alanı ise tabiki videolar. Birçok spor karşılaşmalarında kullanılan, hatta artık filmlerde bile kullanılacak olan (kullanılıyor da olabilir, emin olamadım) bu uçan cihazlarda, bahsettiğim gibi video çekimi önem kazanması sebebiyle kamera kalitesi de ön plana çıkıyor.Bunu fırsat bilen kamera ve lens üreten önemli firmalardan olan Phase One Industrial, medium formattaki dünyanın en küçük 80MP kamerasını üretti.

80MP CCD sensörü bulunan bu kamera oldukça küçük olmasıyla dronelarda da rahatlıkla kullanılabiliyor olacak. (Üretiliş amacı da bu) 950 gramlık ağırlığıyla da oldukça hafif olan kamera ile yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve video çekimine olanak tanıyacak.

Phase One iXU 180 model adına sahip olan cihaz, standalone, yani tek başına da kullanılabilir yapıda. Geniş açılı Schneider-Kreuznach lensleri ile uyumlu olan cihaz 28 mm, 55 mm, 80 mm, 110 mm, 150 mm ve 240 mm boyutundaki lenslerin kullanımına olanak tanıyor. USB 3.0 teknolojisini barındıran bağlantıya da sahip olan kamera, CompactFlash kart slotu da barındırıyor. ISO aralığı 35 ila 800 arasında da değişen kamera Nisan ayında piyasada olacak.

Fiyatı açıklanmayan Phase One iXU 180'in profesyoneller tarafından tercih edileceği tahmin ediliyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0