Dünyanın En İnce Oyun Laptopu

0
0
0
0
0
Maingear’ın söylediğine göre yeni Pulse 17 modeli dünyanın en ince oyun bilgisayarı. En incesi olsun ya da olmasın, Pulse 17 kesinlikle çok ince ve kesinlikle pek çok oyuncu için iyi performanslı bir dizüstü.
 
0.86 inçlik kalınlığı ile neredeyse 2013 model Macbook Pro kadar ince olan Pulse 17, maalesef ağırlık konusunda Macbook’un biraz gerisinde kalıyor; ancak alışkın olduğunuz üstün performanslı dizüstü bilgisayarları hesaba kattığınızda Pulse 17 için ağır demek hakaret olur. Maingear’ın Pulse 17’si sadece 2.72 kilogram.

Peki 2.5 santimetreden az olan kalınlığı ve 2.72 kilogram ağırlığa sahip bu gövdenin altında gerçekte neler var?
 

 Yüksek Performanslı Dizüstü


Her şeyden önce Pulse 17’nin kasası, İntel’in yeni nesil işlemcisi Haswell çip iile donatılmış. Haswell Core i7 işlemcili bu makine 2.4 GHzlik işlem hızına sahip. Bu işlem hızını 16 Gb’lık DDR3 RAM kapasitesi ile destekleyen ince canavarımız 2 Gb DDR5 hafızaya sahip GeFroce GTX 765M ekran kartı ile göz dolduruyor.
 

 Masaüstü Bilgisayarlara Taş Çıkartır


Ayrıca herkes kabul eder ki bir oyuncu için bilgisayarın açılma süresi önemlidir. Pulse 17 bunu sağlamak için iki adet 128 Gb SSD ile donatılmış. Ayrıca depolama alanı olarak 1 Tb boşluğa sahip bir HDD’niz de var ki, dilediğiniz oyunu ya da film arşivinizi kullanım sıklığınıza göre SSD ya da HDD okuma seçenekleri ile sınıflandırabiliyorsunuz.

Her ne kadar pek çok dizüstü ultra HD görüntüye yaklaşsa da Pulse 17’nin 1080p çözünürlükteki ekranı hiç fena bir tercih olmamış. Bu parlak ekranı ve içindeki işlem gücünü desteklemek için 6 hücreli bir bataryaya sahip olan Pulse 17, size yeterli süre elektrik kablosuna bağlı olmadan da açık kalma imkanı tanıyor.

Sonuç olarak eğer aradığınız 17 inçlik bir canavarsa ve bu makinenin mümkün olduğunca az yer kaplamasını istiyorsanız 2100 Dolarlık fiyatı ile Pulse 17 tercihiniz olabilir.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0