• Anasayfa
  • Donanım
  • Dünyanın En Ucuz Bilgisayarı Raspberry Pi 3, Wi-Fi ve Bluetooth Özellikleri İle Tanıtıldı!

Dünyanın En Ucuz Bilgisayarı Raspberry Pi 3, Wi-Fi ve Bluetooth Özellikleri İle Tanıtıldı!

0
0
0
0
0
Dünyanın en ucuz bilgisayarı ünvanına sahip Raspberry Pi serisinin üçüncü nesli tanıtıldı. Fiyatı aynı kalan cihaz artık Wi-Fi ve Bluetooth özelliklerine de sahip.
Dünyanın en ucuz bilgisayarı olan Raspberry Pi’nin yeni nesli tanıtıldı. Raspberry Vakfı tarafından geliştirilen Raspberry Pi 3, önceki nesline göre iki önemli özelliğe sahip. Önceki modellerde bağlanabilirlik açısından eksikleri bulunan cihaz artık Wi-Fi ve Bluetooth özelliklerine ile geliyor. Yeni özelliklerle güncellenen cihazın fiyatı da artmadı.

 Raspberry Pi 3 Hangi Özelliklere Sahip?

İlk modeli 2012 yılı Şubat ayında tanıtılan Raspberry Pi, geçtiğimiz yılın Şubat ayında ilk güncellemesini almıştı. Daha güçlü işlemci ve daha yüksek bellek ile gelen Raspberry Pi 2, aradan geçen bir yıllık süreden sonra bir güncelleme daha aldı. Raspberry Pi 3 olarak adlandırılan yeni cihazda, tüketicilerin en çok istediği özellikler olan Wi-Fi ve Bluetooth’a yer verildi. Yeni cihazda işlemci olarak 1.2 GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli ARM Cortex A53 kullanılırken, RAM miktarı önceki nesilde olduğu gibi 1 GB olarak belirlendi. Raspberry Pi 3'ün önceki nesline göre yüzde 50 performans artışı sunduğu belirtiliyor.

 Raspberry Pi 3'ün Fiyatı Ne Kadar?

35 dolarlık fiyat etiketine sahip olan Raspberry Pi 3, yeni özelliklerine rağmen önceki nesli ile aynı fiyattan satılmaya devam edecek. Cihazın bu önemli artılarına rağmen fiyatının değişmemiş olması gerçekten takdir edilesi bir durum. Güncelleme ile birlikte 4. yaş gününü de kutlayan Raspberry Pi’ye “iyi ki doğdun” diyoruz ve 5. yaş gününde nasıl bir sürpriz yapacağını merakla bekliyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0