Dünyayı Drone'ların Gözünden Görün: Planet Earth'de Drone Dönemi!

1
0
0
0
0
Dünyaca ünlü Planet Earth belgesel serisi yeniden başlıyor. BBC tarafından hazırlanan belgesel serisinde, çekimlerin Drone teknolojisinden yararlanılarak gerçekleştirileceği resmen açıklandı. 
Dünyaca ünlü belgesel serisi Planet Earth için yeni bir dönem başlıyor. İlk kez 2006 yılında 11 bölümlük serisi ile BBC ekranlarında yayınlanan doğa belgeselinin yeni serisinde drone teknolojisi kullanılacak. Doğayı tüm çıplaklığıyla izleyicilere aktarmayı amaçlayan belgesel, ilk gösterime sunulduğu yıllarda Full HD çözünürlüklü yapımlarla HDTV’nin popülaritesinin artırmasını sağlamıştı.

 Planet Earth İlklere İmza Atıyor

Planet Earth belgeseli, BBC’nin (İngiltere Devlet Televizyonu) ilklere imza atması bakımından önemli bir yapım. Kurum tarafından gerçekleştirilen ilk HD yapım olma özelliğine sahip belgesel, şimdi de drone kullanımı ile yine bir ilke imza atacak. Aynı zamanda, 4K çözünürlüğüyle de ilk kez UltraHD kaliteye ulaşılmış olacak.

 6 Bölümde Drone Kullanıldı

Drone’lar belgeselin yeni serisinin tamamında kullanılmasa da çoğu çekimde bu yeni teknolojiden yararlanıldığı belirtiliyor. Drone ve uzaktan kayıt teknolojisi toplam 6 bölümde kullanılmış durumda. Açıkçası, Planet Earth gibi kaliteli bir doğa belgeselini, drone teknolojisi ile izlemek oldukça keyifli olacaktır diye düşünüyorum. Klasik tekniklerle ulaşılamayan yerlere drone’lar ile ulaşılabildiği düşünülürse, belgeselde oldukça şaşıracağımız görüntülerle karşılaşabiliriz.
Kaynak : http://www.theverge.com/2016/2/22/11095380/planet-earth-second-season-return
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0