• Anasayfa
  • Donanım
  • Duygularımızla Oynadılar: Nintendo’nun NX Oyun Kumandası Sahte Çıktı

Duygularımızla Oynadılar: Nintendo’nun NX Oyun Kumandası Sahte Çıktı

1
0
0
0
0
Geçtiğimiz hafta içerisinde bizim de Nintendo’ya ait olduğunu iddia ederek yayınladığımız NX konsolu sahte çıktı.
Nintendo daha önce (birkaç ay kadar) ekranlı oyun kumandasının patentini almış, sonra da bu cihaza ait ilk görüntüler (olduğunu zannediyorduk) ortaya çıkmıştı. Patentteki detaylarla geçtiğimiz hafta paylaşılan görseller o kadar uyuşuyordu ki ‘tamam bu iş, Nintendo konsol üretimine başladı’ demiştik. Meğerse durumlar hiç öyle değilmiş.

Oyun severler tarafından hazırlanan bu görseller, Nintendo’nun aldığı patentten faydalandıklarını belirtmiş olsalar da sonuç olarak resmi bir tarafı yok. Patentle cihaza ait görüntülerin neden bu kadar benzerlik gösterdiği de böylelikle anlaşılmış oldu. 

İlk olarak Reddit’te ortaya çıkan bu görsellerdeki controllerın özel bir dokunmatik özelliği olan ‘haptic’ tuşlara sahip olduğu belirtilmişti. Ayrıca göründüğü kadarıyla maliyetinin oldukça yüksek olduğu, dolayısıyla ürünün fiyatının uçuk bir rakam olabileceği söylenmişti. Nintendo, yalnızca kod ismi de olsa NX’in varlığına dair bir açıklama yapmıştı fakat asıl bilgilendirmenin, bu yılın ilerleyen zamanlarda yapılacağını belirtmişti. Biz de sazan gibi atlayıp ‘Helal Nintendo, aslan Nintendo’ diyerek haberini yaptık, hepimize ders olsun.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0