Efsane Sisteme Sahip Şarj Cihazı: ZNAPS

0
0
0
0
0
Kullanıcıların çoğunu bezdiren şarj aletlerine sonunda müthiş bir çözüm geliyor.
Akıllı telefonların en büyük sıkıntılarından biri şarj olayı. Telefonların barındırdığı özelliklerle batarya kapasitelerinin orantılarını karşılaştırmayı bir kenara bırakırsak (ki bence olayın başı bu durum), bir diğer şey ise şarj aletleri. 

Özellikle şarj aletlerinin ömrü gerçekten can sıkan seviyede. Hatta bizzat kendimden örnek verecek olursam, daha birkaç gün önce Apple şarj aletimin uç kısmı temassızlık yapmaya başladı, bir süre sonra da içten kırıldı. Ancak Kickstarter'da fon toplamaya başlayan bir proje, şarj aletlerine oldukça kullanışlı ve pratik bir çözüm getirecek.
 

Apple, uzun bir süredir dizüstü bilgisayarlarında mıknatıslı şarj uçları kullanmaktaydı. Bu sayede şarj aletini cihaza takarken daha kolay bir sistem sunuluyordu. İşte bu olaydan yola çıkan Kanada'lı geliştiriciler, benzer sistemi çok daha fazla geliştirerek mobil cihazlar için geliştirmişler. ZNAPS adı verilen sistem, telefonlarınızı şarj etme işlemini müthiş bir şekilde kolaylaştıracak.

Aslında ZNAPS'in olayı oldukça basit. Tanıtım videosunda iPhone kullanıldığı için bende iPhone üzerinden örnek vereceğim; iPhone şarj aletinizin uç kısmını yani telefona giren kısmını şarjdan ayıran geliştiriciler, bu kısma mıknatıs sistemi yerleştirmişler. Böylece uç kısmı sürekli olarak telefonunuzda takılı kalıyor. Telefonunuzu şarj etmek için yapmanız gereken tek şey ise kabloyu telefonunuz alt kısmına yaklaştırmak. Mıknatıslar anında birbirini çekerek temas haline geçiyor, böylece telefonunuz şarj olmaya başlıyor (zaten video olayı oldukça güzel ve detaylı şekilde anlatmış, o yüzden videoyu izlediğinizde kafanızda soru işareti kalmayacaktır).
 

Reklamda ön plana iPhone için olan şarj aleti çıkmış durumda ancak ZNAPS'in Android cihazlar için olan şarj aletlerine özel versiyonu da bulunmakta. Kickstarter'da gerekli fonu çoktan toplamayı başaran, hatta ciddi miktarda üstüne çıkan ZNAPS, Kasım ayında 9 dolarlık fiyat ile satışa sunulacak.

Kaynak: Geek
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0