Şimdi de SSD'ler İçin Sıvı Soğutma Sistemi Geliyor!

1
0
0
0
0
Daha önce bilgisayar donanımları için üretilen en son da Microsoft Lumia 950 XL'a getirilen sıvı soğutma sistemi şimdi de SSD'lere getiriliyor.
Günümüzde kullandığımız bilgisayar parçaları daha yüksek hızda ve frekansta çalıştıkları için haliyle daha fazla bir ısı yaymakta. Son dönemde üst seviye bilgisayar sistemleri için şart olan sıvı soğutma sistemi ise son olarak bir farklılıkla Microsoft tarafından Lumia 950 XL telefonuna getirilmişti.

Şimdi ise ısınma konusunda aslında en son aklımıza gelecek OEM ürünlerden biri olan SSD'ler için de bu sistem getiriliyor. Sıvı soğutma sistemlerinde ünlü bir firma olan EKWB ise şimdi de bu sistemi SSD sektörüne genişletiyor. EK-FC I750 SSD adındaki bu sıvı soğutma sistemi adından da anlaşılacağı gibi SSD ürünleri için tam kaplama sıvı soğutna sağlamakta. Ancak aslen Intel 750 SSD serisi için üretilen bu sistem normal soğutucuya göre kat kat daha iyi bir soğutma sağlamakta.

100 Dolar gibi bir fiyata sahip olan sistem ile hem enerji tüketimi düşük hem de çok etkili bir soğutma sistemi sağlayabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0