• Anasayfa
  • Donanım
  • Hepsi Birbirinden Marjinal Tasarıma Sahip 8 İlginç PC Kasası!

Hepsi Birbirinden Marjinal Tasarıma Sahip 8 İlginç PC Kasası!

2
1
0
0
0
Hiç Thor'un çekici ya da kaya kırma makinasına benzer PC kasası gördünüz mü? Peki ya tarihi eser ya da akvaryum şeklinde... En sıra dışı PC kasalarına gelin birlikte göz atalım...
Masaüstü PC’lere yönelik ilgi günden güne azalsa da, donanım tutkunları PC’den hiç vazgeçmiyor. Onlar hala en güçlü donanımları bir araya getirme ve en sıra dışı kasalara sahip olma isteğinde. Üreticiler de boş durmuyor ve “geek”lere özel modelleri ile görenleri şaşırtmayı devam ediyor.

İşte hepsi birbirinden marjinal 8 ilginç PC kasası…

 ThermalTHOR

Thor'un çekici şeklindeki Thermaltake üretimi bu kasa, oyuncuların hayali süsleyenler arasında...

 TUF Rockcrawler X99

Asus tarafından üretilen ve 2015 Computex'te sergilenen kaya kırma makinası şeklindeki bu kasada sıra dışılıkta sınır tanımayanlardan.

 Sputnik 0667

Retro meraklıları için geliştirilen Sputnik 0667, 60'ların - 70'lerin tarzını başarıyla yansıtıyor. Dönemin trendleri arasında olan, elektronik cihazlarda ahşap kullanımı Sputnik 0667'ye de yansımış. Monitör ve klavyeyi de kapsayan kasa tasarımı oldukça ilginç.

 FuG-01/ET

2. dünya savaşını konu alan FPS oyunu Wolfenstein'i bilmeyeniniz yoktur. Wolfenstein oyununda yer alan telsiz şeklindeki kasa...

 GULF Performance

LeMans yarışlarının ikonik araçlarından Ford GT40 çizgilerini ve renklerini yansıtan bu kasa Corsair tarafından üretilmiş.

 Fish Tank 

Mineral yağı ile soğutma sağlayan akvaryum görünümündeki bu kasa Puget Systems tarafından üretilmiş. İlginç kasa tasarımlarının en üst sınırlarında gezen bu tasarımı gerçekten hayran kaldığımı söyleyebilirim.


 

 L3p D3sk 

Bu tasarım için kasadan çok masa demek daha doğru olacak sanırım. Tüm bilgisayar bileşenlerini oturduğunuz masada çalışırken görebileceğiniz bu tasarım, 3 monitörlü yapısı ile geniş bir kullanım alanı sunuyor.

 Transforming PC Case

Asus'un bomba kasasını açıklamaya görseller yetmeyeceği için videosunu paylaşmak daha iyi olacak... Transformers PC kasası, marjinalliğin dibine vuran tasarımlar arasında.

BONUS: Dünyanın En Hızlı Bilgisayarı Tihane-2

Uluslararası listelerde yıllardır zirveden inmeyen Tihane-2 adlı bilgisayarın en dikkat çekici özelliklerini videomuzda bulabilirsiniz.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0