• Anasayfa
  • Donanım
  • 6 Metre Uzaklıktaki Cihazları Kablosuz Şarj Edebilen Router

6 Metre Uzaklıktaki Cihazları Kablosuz Şarj Edebilen Router

0
0
0
0
0
Kablosuz şarj cihazları, maalesef günümüzde istenilen seviyeye gelemese de Energous tarafından geliştirilen router, bu durumu tersine çevirecek gibi görünüyor.
Kablosuz şarj cihazları, maalesef günümüzde istenilen seviyeye gelemese de Energous tarafından geliştirilen router, bu durumu tersine çevirecek gibi görünüyor. 

Patent başvurusunun onaylanmasını bekleyen WattUp isimli sistem, WiFi sinyalleri sayesinde cihazlara bağlanarak sinyal gönderip bu sinyalleri DC akımına çevirerek şarj işlemini sağlıyor. Sinyali gönderebilmek için verici kullanmak gerekiyor ve bu vericiler evin istenilen bölgesinde konumlandırılabildiği için şarj işlemi istenilen şekilde gerçekleştirilebiliyor. 

Bu vericilerin oldukça güçlü olduğunu belirtelim. Aynı WiFi ağı üzerinden gerçekleştirilen bu şarj işlemi, 6 metre uzaklıktaki cihazları kolaylıkla şarj edebiliyor. 2012 yılında kurulan Energous, henüz yeni bir şirket olduğu için bu ürünün geliştirilmesi de biraz zaman alacak. Firmanın 2016 yılı içerisindeki planlarında WattUp’ı piyasaya sürülmesi var. Firma, bu süreçte daha büyük şirketlerle ortaklıklar yaparak ürünü mümkün olduğunca kısa sürede piyasaya sunmak istiyor. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0