Tüm Kilitleri Açabilen Akıllı Bileklik: Everykey

0
0
0
0
0
Her gün önemli bilgilerimizi korumak için birbirinden karışık şifreler koyuyor, sonrada onları hatırlamaya çalışıyoruz. Everykey hiç bir fiziksel işleme gerek duymadan telefon kilitlerini, kapı kilitlerini ve hatta her türlü elektronik kilidi açabiliyor. 
Her gün önemli bilgilerimizi korumak için birbirinden karışık şifreler koyuyor, sonrada onları hatırlamaya çalışıyoruz. Everykey hiç bir fiziksel işleme gerek duymadan telefon kilitlerini, kapı kilitlerini ve hatta her türlü elektronik kilidi açabiliyor. 

Everykey Bluetooth teknolojisiyle çalışıyor. Veritabanıyla eşleştirilen şifreler ikinci karşılaşmada Everykey tarafından girilerek otomatik olarak çalışıyor. Bu sayede bir kez kaydettiğiniz bir şifreyi bir daha hatırlamak zorunda kalmıyorsunuz. ‘’Ben bu cihaza nasıl güveneceğim ya bilgilerim çalınırsa?’’ diyenler için hemen söyleyelim, Everykey askeri düzeyde şifreleme ile korunuyor. Akıllı bileklik tanıdık bir cihaza yaklaşmadığı sürece kendini koruma altında tutuyor. Herhangi bir işlem yapması gerektiğinde işini halledip yeniden kendisini koruma altına alıyor. Cihazın çalınması, kaybolması ve tehlike altına girmesi durumunda uzaktan bağlantı imkanı ile bütün bilgiler otomatik olarak siliniyor.Everkey ekibi cihaz için sade bir görünüm tercih etmiş. Akıllı bileklik farklı renk seçenekleriyle kullanıcılara günlük hayatlarında kolay kullanım imkanı sağlıyor. 

Everykey ekibi uygulamayı geliştirebilmek için Kickstarter üzerinden 100.000$ destek bekliyor. Sürenin bitmesine 3 gün kala ekibin sadece 1.000$’a ihtiyacı kaldı. Hedeflenen tutara ulaşılırsa ilerleyen günlerde otomatik kilit açan bileklikler görebileceğiz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0