• Anasayfa
  • Donanım
  • EVGA'dan Dahili Sıvı Soğutmalı Canavar: GTX 970 HYBRID GAMING

EVGA'dan Dahili Sıvı Soğutmalı Canavar: GTX 970 HYBRID GAMING

0
0
0
0
0
Nvidia'nın en çok sevilen ve satılan ekran kartı modellerinden olan GTX 970'e ciddi dokunuşlar yapan EVGA, GTX 970 HYBRID GAMING ile dahili sıvı soğutmalı ve arttırılmış performansa sahip bir ekran kartı ile karşımıza çıkıyor.
Oyuncular arasında en popüler ekran kartlarından biri olan GTX 970 performans noktasında gümünüz oyunlarını bana mısın demeden çatır çatır açabilecek ve performans noktasında sizi doruklarda tutabilecek bir kart.

Birçok oyuncu arasında en çok tercih edilen ekran kartı olan GTX 970'e ünlü EVGA firmasında oldukça iyi ve birçok kişinin tercih sebebi olacak dokunuşa sahip bir ekran kartını duyurdu. EVGA GTX 970 HYBRID GAMING adını taşıyan bu kart özellikle dahili 120mm fanlı bir sıvı soğutma sistemi kullanıyor olmasıyla oyuncuların fazlasıyla dikkatini çekebilir.Yeni nesil Maxwell mimarisini kullanan bu kartta 13 SMM birimi dahil toplamda 1664 adet CUDA çekirdeği barındıracak ve 1140MHz hızında çalışacak. Yani stok veriler arasında ciddi bir fark yok gibi görünüyor. Ancak 1140MHz stok hızı olan bu kartta maksimum hız ise 1279MHz olarak belirlenmiş. İşte tam burada bir artış görebiliyoruz.Yine stok verilerde olan 256-bit bellek veri yolu, 4GB GDDR5 belleğinde 224GB/s bant genişliği sunacak ancak 120mm fan destekli dahili radyatöre sahip sıvı soğutmalı olmasıyla çok daha serin çalışacağı için çok daha verimli olarak OC şekilde çalışabilme kapasitesine sahip olacak bu kart EVGA'nın özel programı ile fan dönüş hızı ve kartın aktarabileceği performans değerleri ayarlanabilir yapıda olacak ve size kusursuz bir deneyim vaad edecek.

400 Dolar fiyatıyla da rakiplerinden sıvı soğutma avantajı ile bir tık daha pahalı gibi olabilecek bu kart oyuncuların yeni gözdesi olmaya aday olacak gibi görünüyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0