• Anasayfa
  • Donanım
  • Telefonunuzla 3D Video Çekmenizi Sağlayan Kamera Sensörü: Eye-Plug

Telefonunuzla 3D Video Çekmenizi Sağlayan Kamera Sensörü: Eye-Plug

0
0
0
0
0
Tayvan’daki Computex etkinliğinde tanıtılan Eye-Plug, Android cihazlara takılarak 3D videolar çekilmesini sağlayan bir kamera sensörü.
Artık telefonların kameraları hangi çözünürlükte ve sensörlerle donatılmış olursa olsun, 3. parti geliştiriciler sayesinde birer profesyonel kamera gibi kullanılabiliyorlar. Tayvan’daki Computex 2016 etkinliğinde tanıtılan Eye-Plug, Android cihazlara takılarak 3D videolar kaydedilmesini sağlayan bir kamera sensörü.

Şirketin sözcüsünün açıklamasına göre Eye-Plug, 35 dolar etiket fiyatıyla satışa sunulacak. Aşağıdaki videodan da görebileceğiniz üzere sensör, Google’ın 3D görüntü sağlayan Cardboard’ından çok daha etkileyici bir çözünürlük sunuyor. Ayrıca 3D video çekimi sırasında ikinci bir kamera yardımıyla rötuş ve blurlama da yapabileceksiniz. Birkaç uyarıda bulunayım: Sensör, iPhone’larda çalışmıyor. Android cihazlarda dta tam olarak verim alınabilmesi için USB-C portuna ihtiyaç duyuyor. Yani standart micro USB portuyla kullandığınızda, videonun daha titrek çıkması ve istenilen renk doygunluğuna ulaşılmaması gibi sorunlar ortaya çıkabilir.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0