• Anasayfa
  • Donanım
  • Facebook, Gruplar Üzerinden İkinci El Eşya Satışını Başlatıyor

Facebook, Gruplar Üzerinden İkinci El Eşya Satışını Başlatıyor

0
0
0
0
0
Facebok, sosyal ağ üzerindeki reklamları geliştirerek katagorize edip, reklamlar üzerinde arama motoru geliştirdi.
Bildiğiniz üzere Facebook üzerinden bir çok çeşitli reklam ile karşılaşabiliyorsunuz. Facebook bu reklamları geliştirerek, kullanıcıyı ve üreticiyi buluşturmak adına adımlar atmaktan hiçbir zaman vazgeçmiyor.

Facebook’un şu aralar özellikle üzerinde durdurğu bu reklam konusu, özellikle uygulama üzerinden yaptığı reklam geliştirmeleri ile ön plana çıkıyor. Fakat yeni gelen özellik, tamamen masaüstü cihazlar için geçerlilik gösteriyor.

All Sales Groups olarak karşımıza çıkan yeni özelliğin adını Türkçe’ye çevirdiğimizde, bütün satış grupları gibi bir anlam çıkartabiliriz.Bütün satış grupları bölümü, içerisinde eBay gibi büyük şirketlerin bulunduğu ve bu şirketlerinin ürünlerinin bulunduğu bir depo. Aynı zamanda bu depo içinde arama yapmamızı sağlayacak olan bir arama motoru ile birlikte gelecek olan yeni özellik sayesinde Facebook, sosyal ağda insanları uzun süreler boyunca tutmak istiyor. Haliyle eBay gibi şirketler olaya dahil olduğu anda Facebook, 2. el ürün satışını kendi sitesi üzerinden yapmaya başlamış olacak. Bu özelliği getirmesindeki en büyük nedenlerden bir tanesi de bu.

Alışveriş kavramını direkt olarak sosyal ağ üzerinden gerçekleştirilen bir eylem haline getirmek isteyen Facebook, eğer bu konudaki çalışmalarını hızlandırır ve başarıya ulaşırsa, artık Facbook’tan çıkmadan direkt olarak buradan alışveriş yapabileceğiz.

Kaynak: TheNextWeb
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0