Facebook’un Logosu Değişiyor!

0
0
0
0
0
Facebook’un ürün tasarımcısı olan Christophe Tauziet, Twitter sayfasından Facebook’un yeni logosunun olacağını belirttiği görsel paylaştı.
Çok uzun yıllardır mevcut logosunu koruyarak büyük bir kararlılık gösteren Facebook, artık yenilenmeye karar verdi. Logosunun tasarımını değiştirmeye karar vererek basit ‘Facebook’ yazısında belirgin bir değişiklik yapan şirket, fontla dışında 'a' harfinde yenilenmeye gitti. Facebook'taki eski klasik yazıda bulunan daktilo harf biçimindeki "a" harfi, yerini el yazısında kullanılan biçimi ile bir a harfine bırakıyor. Ayrıca yenilenen görüntüde mobil cihazlardaki logonun görünümünü iyileştirmek için daha ince bir yazı karakteri oluşturulmuş.

Facebook'tan Josh Higgins'in yaptığı açıklamaya göre şirket yeni logoyu tasarlarken kullanıcılara daha sıcak ve dost canlısı gelebilmesini sağlamayı hedeflemiş. Facebook'un bu yeni kimliği çok yakında tüm uygulamaları ve sitelerinde görünmeye başlayacakken büyük F harfi ve sekmelere ait olan ikonlar değişmeden kalacak. Christophe Tauziet'in attığı tweet ve yeni Facebook görselini aşağıdan inceleyebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0