iPhone’u Termal Kameraya Dönüştüren Kılıf: FLIR ONE

0
0
0
0
0
iPhone’u Termal Kameraya Dönüştüren Kılıf: FLIR ONE
​Akıllı telefonlara her gün gelen yeni özellikler, cihazın sadece telefondan ibaret olmasının üzerine geçmesini sağlıyor. CES 2015’te tanıtılan FLIR ONE, kameranın termal kameraya dönüşmesini sağlıyor.
Akıllı telefonlara her gün gelen yeni özellikler, cihazın sadece telefondan ibaret olmasının üzerine geçmesini sağlıyor. CES 2015’te tanıtılan FLIR ONE, kameranın termal kameraya dönüşmesini sağlıyor.

Kameranın “termal” olması insanın aklında farklı fikirlerin ortaya çıkmasını sağlıyor olsa da, aslında kullanışlı olabilecek durumların da olduğunu belirtelim. 100 metreye kadar insanların ve hayvanların sıcaklık düzeylerini görüntüleyen termal kılıfın, gece görüşlerinde oldukça işe yarayacağını söyleyebiliriz.

Cihazın dikkat çeken bir diğer özelliği ise sıcaklık dereceleri renklendirmesinin dışında rakamsal değerleri de sunması. Temel işlevi dışında sosyal paylaşımı da düşünen FLIR, kullanıcının bu kamerayla çektiği fotoğrafları sosyal ağlarda paylaşılmasını da sağlıyor.

Şimdilik pazara sunulmayan cihazın 350 dolar etiket fiyatına sahip olacağı söyleniyor. Ürünü ön sipariş olacak şekilde satın almak isteyenler şuradaki formu doldurabilirler.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0