• Anasayfa
  • Donanım
  • G.Skill, Çabalasanız da Dolduramayacağınız 128 GB Hafızaya Sahip RAM'ini Tanıttı!

G.Skill, Çabalasanız da Dolduramayacağınız 128 GB Hafızaya Sahip RAM'ini Tanıttı!

0
0
0
0
0
G.Skill, bilgisayarlarında abartılı donanımlara yer vermeyi seven kişiler için tam anlamıyla "abartılı" olan RAM'ini tanıttı.
Gelişen teknolojiyle birlikte fiyatları düşen bilgisayarlar, hayatımızın her alanında kendilerine bir yer bulmaya başladılar. Aynı anda birçok işlemi gerçekleştirebilecek kapasiteye sahip olan ve günlük işlerimizi halletmemiz konusunda oldukça yardımcı olan bilgisayarlar, fiziksel olarak çalışmalarını sağlayan ve "donanım" olarak adlandırdığımız parçalara göre kategorilendiriliyorlar.

Bilgisayarların performansını büyük oranda değiştiren donanımları iyileştirmek veya iyi donanımlara sahip olmak, bazı bilgisayar kullanıcıları için gereksinimden çok zevk meselesine dönüşebiliyor. Genellikle bilgisayarlarından çok fazla oyun oynayan veya kod yazımıyla uğraşan kişilerde karşılaştığımız bu ilginç zevk, ünlü donanım üreticilerinin de en iyi performansa sahip olan donanımları üretmesini sağlayabiliyor. Bu üreticilerden birisi de G.Skill.Abartıyı seven bilgisayar sahiplerinin kullanımı için son derece gelişmiş bir RAM üreten G.Skill "bu kadarına ne gerek vardı?" dedirtiyor. 128 GB hafızaya sahip olan bu yeni RAM, G.Skill'in ünlü "Ripjaws V" serinin bir üyesi ve modelin ismi "Ripjaws V 128 GB" olarak anılıyor. DDR4 teknolojisine sahip olan Ripjaws V 128 GB, bir RAM için son derece hızlı olan 3000MHz'de clock'lanmış. RAM, bu hızından dolayı çok çok düşük olan CL14-14-14-34 CAS gecikme süresine sahip (CAS gecikme zaman birimine göre 8 haneliden hesaplanıyor).Bu ay sonunda piyasaya sürülecek olan RAM'in fiyatı hakkında bir açıklama yapılmış değil ancak G.Skill'in 128 GB'lik DDR4 RAM'i (2400MHz'de clock'lanmış) 800 dolara satılıyordu. Ripjaws V 128 GB'nin ise 850-900 dolar arasında değişen bir fiyata sahip olabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu fiyat, ülkemizdeki doların değeri göz önüne alındığında iyi bir masaüstü bilgisayar sistemine denk geliyor.

Kaynak: PCWorld 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0