Google'dan Bir Garip Patent: Akıllı Oyuncak Ayı

0
0
0
0
0
Gün geçtikçe ''akıllı'' sıfatı alan eşyaların sayısı artmakta. Google'ın sahip olduğu yeni patent de, bu platforma son derece ilginç bir ürün sunacak.
Amerikan Patent ve Marka Ofisi'nin verilerine göre Google, pek çok cihazın ''akıllı'' sıfatı aldığı şu günlerde, bu platforma yeni bir renk katacak, biraz garip bir patentin sahibi oldu; çocuklar için akıllı oyuncak.

Belirlenmiş bazı kelimeleri algılama ve cevap verme yetilerine sahip oyuncak, diğer cihazlarla da bağlantı kurabilmekte (burada bahsedilen oyuncak da bildiğiniz oyuncak, peluş ayı).
Ancak oyuncak, bazı kişilere göre ürkütücü. Bunun sebebi ise, oyuncağın sesli komut almak için kaynak ararken kafasını hareket ettiriyor olması. İçinde kamera ve mikrofon bulunan oyuncak, bu özellikleriyle de pek çocuklara yönelik oyuncak kategorisinde sayılmıyor. İşin garip tarafı ise, internete bağlanabilen oyuncak, sorular soruları mikrofon ve kamerası sayesinde Google veri sistemine gönderiyor. Böylece daha verimli sonuçlar için oyuncağın veri sistemi kendini geliştiriyor.

Şimdi bu durum size normal gözükebilir, ancak evinizde çocuğunuzu ve sizi sürekli kamera ile kayıt altına alan, dediklerinizi sürekli internet üzerinden Google'a gönderen bir ''oyuncak'' düşünün. Böyle bakında durum biraz garip oluyor. Tabi oyuncağın sunduğu özelliklerin son derece güzel olduğunu düşünenler de bulunmakta.Google'ın uzun süredir kendi mobil iletişim ağını kurmak istediği bilinmekte. Özellikle 2012 yılından itibaren bu tarz patentlerin tek tek sahibi olan Google'ın, bu patentler sayesinde mobil iletişim ağı projesine hazırlık yaptığı da söylenmekte.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0