• Anasayfa
  • Donanım
  • Google Glass Enterprise Edition Pek Çok Yeni Özellikle Geliyor

Google Glass Enterprise Edition Pek Çok Yeni Özellikle Geliyor

0
0
0
0
0
Google'ın arap saçına dönen teknolojisi Glass, sonunda emin adımlarla ilerlemeye başladı.
Google Glass, hakkında pek çok söylentiler çıkan bir ürün. Önce piyasaya sürüldü, sonra kaldırıldı, üretilmedi. Geri gelecek dendi, gizli gizli geliştirildi vs. vs. 

Ancak sonunda geçen hafta Enterprise Edition adlı yeni versiyon Google Glass ortaya çıkmıştı. Cihaza dair tüm detaylar sunulmuş olmasa da, bazı önemli donanımsal özellikler ortaya çıkmış durumda. 

Cihazın gerek gelişmiş hali, gerekse önceki prototipleriyle alakalı çoğu sızıntının olduğu kaynaklara göre, Enterprise Edition büyük bir prizma ekran, Intel Atom işlemciile geliştirilmiş performans ve yine geliştirilmiş batarya ömrüne sahip. Bu senenin başından beri pek çok farklı Enterprise Edition prototibi gördük ancak bu modeller içinden özellikle 2 tanesi, daha fazla test edilip geliştirilmek adına seçilmiş durumda.Google geniş prizma ekran ile kullanıcıya aramalarda ve ekran kullanımında daha rahat bir alan sağlayacak. Ayrıca kullanıcının çevreyi görüntüsü de minimum seviyede işgal edilmiş olacak. Önceki prototiplerde kullanıcının gözünde yorulma gibi sorunlara sebep olan Enterprise Edition, yeni ve son versiyonuyla bu olayı da ortadan kaldıracak.

Ekranın çözünürlüğü hakkında pek çok söylenti bulunmakta. Bu söylentilere göre de cihazda önceki versiyona göre daha iyi çözünürlükte bir ekran sunulacak. Aşağıdaki görselde de bir önceki versiyon olan Explorer Edition ile Enterprise Edition arasındaki fark gösterilmekte.Geçen hafta Federal İletişim Kurulu (FCC) testinde A4R-GG1 adında bir cihaz ortaya çıkmıştı. Bluetooth bağlantılı olarak görülen cihazda 802.11 a/b/g/n/ac Wifi desteği ile 2.4GHz ve 5GHz bantlar bulunmaktaydı. Google Glass'ın bir önceki versiyonlarının 5GHz bant desteğine sahip olduğu göz önüne alınırsa, testte ortaya çıkan bu cihazın Enterprise Edition olma ihtimali oldukça yüksek. Google'ın yeni versiyon Glass ürünü hakkında daha detaylı bilgilerin önümüzdeki günlerde gelmesini bekliyoruz.

Kaynak: 9to5google
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0