Google Harita Editleme Sistemini Kapattı

0
0
0
0
0
Google, harita olayından sonra radikal bir karar alarak, Map Maker sistemini kapattı.
Bu haberimizde de bahsettiğimiz Google'ın harita olayından sonra, alaşılan Apple'dan dilenen özür yeterli olmamış.

Hatırlayacaksınız Google Map üzerinde Pakistan yakınlarında bir yere gelindiğinde Apple logosunun üzerine işeyen bir Android logosu bulunmaktaydı.  Olayın patlak vermesinden sonra Google hemen müdahale edip bahsettiğimiz şeyi haritasından kaldırmış, ardından da Apple'dan özür dilemişti.

       

Ancak bu özür yetmemiş olacak ki, Google, harita editleme sistemi Map Maker'ı bu tarz kötü niyetli kullanımları önlemek amacı ile kapatmış durumda. 

Map Maker'ı kullanarak yapılan bu tarz durumların önüne geçmekte zorlanan ekip, son aylarda bu durumun artmasından oldukça şikayetçi. Bu sebeple durum kontrol altına alınıncaya kadar Google Map için edit olayı askıya alınmış durumda. Şu an için edit sistemi 12 Mayıs'a kadar kapalı kalacak.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan ekip üyelerinden Pavithra Kanakarajan ''edit sistemini bu şekilde kötüye kullanan spamları önlemek adına bu kararı almış bulunuyoruz ve sistemi bu yüzden şu an için durdurmuş bulunmaktayız'' ifadelerini kullandı.Google uzun süredir Map Maker'ın bu durumu ile mücadele etmekteydi. Ancak yapılan editler, manual olarak kontrol edildiğinden, gözden kaçan şeylerin sayısı da oldukça fazlaydı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0