• Anasayfa
  • Donanım
  • Google, Huawei ve LG ile Birlikte İki Farklı Nexus Tanıtacak

Google, Huawei ve LG ile Birlikte İki Farklı Nexus Tanıtacak

0
0
0
0
0
LG'nin ürettiği Nexus 5'in başarısını Motorola Nexus 6 ile yakalayamayan Google bu sefer tüketiciyi dinliyor gibi görülüyor. Zira Nexus 6, 6 inç bir ekrana sahip phablet boyutunda bir telefondu ve altında ve üzerinde bulunan hoperlörler nedeniyle de cihaz ekstra bir büyüklük kazanıyor, cihazı kullanmak daha da zorlaşıyordu.

Daha önceki haberlerimizde yeni Nexus cihazını Huawei'nin üreteceğini söylemiştik. Hatta tasarımının Huawei'nin amiral gemisi Mate 7'den ilham alacağını yazmıştık. Haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda Huawei Nexus ile yeni bilgiler Çinden sızdırılmış ve yeni Nexus 5.7-inç QHD 2560 x 1440 ekran ve Qualcomm Snapdragon 810 işlemci ile geleceği açıklanmıştı (detaylı haberimize buradan ulaşabilirsiniz).Son gelen sızıntılara göre Google yeni Nexus cihazı için bir değil iki üreticiyle birden anlaştı. Her Nexus cihazını farklı üreticiye yaptıran Google bu sefer LG ve Huawei ile yeni Nexus'ların üretimi için anlaştığını rapor etti. Görünüşe bakılırsa Google geleneklerinden vazgeçip bu sene iki farklı ekran boyutu ile iki farklı Nexus cihazı çıkarabilir. 

"Angler" kod adına sahip LG'nin üreteceği Nexus 5.2 inç ekrana, altı çekirdekli Qualcomm Snapdragon 808 işlemciye ve 2700 miliamper batarya ile gelmesi bekleniyor. Tasarım anlamında LG G4 baz alınacak. (Bizce G2 ile aynı ekranda olması bu cihazın daha çok tercih edilmesine sebep olacaktır. Hem G4 kadar güçlü ve güzel olup hemde G2 kadar kompakt olursa bu Nexus satış rekorları kırabilir.)"Bullhead" kodadlı diğer cihaz ise Huawei'nin üretecek. 5.7 inç ekran ve Qualcomm Snapdragon 810 işlemciye ve 3500 miliamper bataryaya sahip olacağı bildisi sızdırılmış bilgiler arasında. Daha önceki bilgilerimizi ve yeni bilgilerimizi harmanlarsak bu iki cihazda 2K ekranla gelebilir. 

Google'ın bu yeni anlaşması ile izlediği politikanın biraz Apple'ın satış politikasına benzediği aşikar. Apple'da geçen yıl 4.7 inç iPhone 6 ve 5.5 inç iPhone 6 Plus'ı duyurmuştu. Bakalım bu politika ne kadar başarılı olacak hep birlikte göreceğiz.


 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0