• Anasayfa
  • Donanım
  • Google’ın Devasa Boyuttaki Veri Merkezini Nasıl Yönettiğini Merak Ediyor musunuz?

Google’ın Devasa Boyuttaki Veri Merkezini Nasıl Yönettiğini Merak Ediyor musunuz?

0
0
0
0
0
Google, dünya genelinde kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek adına binlerce petabayt veriyi nasıl yönettiğine dair 360 derece izleyebileceğiniz bilgilendirici bir video paylaştı.
Google’ın veri merkezini hiç merak ettiniz mi? Şirketin Cloud platformunun YouTube kanalından paylaşılan 4K çözünürlük destekli 360 derecelik videosu tüm beklentilerinizi karşılayacak.

ABD’nin Oregon eyaletinde bulunan veri merkeziyle ilgili geniş çaplı bilgilerin verildiği videonun en ilgi çekici kısmı ise 360 derece açıyla izlenebiliyor olması. 

Videoda veri merkezinin nasıl korunduğundan (biyometrik göz taraması ve silindirli kilit bölümüne geldiğinizde kendinizi kısa süreli bilim kurgu filmlerindeymiş gibi hissedeceksiniz), bu anlamda kullanılan araçlardan, altyapısıyla ilgili püf noktalarından, sunucuların nasıl soğutulduğundan, kısacası veri merkeziyle ilgili merak edeceğiniz hemen her şeyden bahsediliyor.Hazır Türkçe altyazı desteği de varken (altyazı ayarlarından Türkçe'yi seçerek aktif edin) videoyu baştan sona izlemenizi tavsiye ediyorum. (eğer biraz olsun ilginiz varsa zaten gözünüzü kırpmadan izleyeceksiniz)
 

NOT: Aklınızda olsun, farenizle bakış açınızı değiştirip veri merkezinin her yerini inceleyebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0