• Anasayfa
  • Donanım
  • Google'dan El Hareketlerini Algılayarak Cihaz Kontrolü Sunan Efsane Proje

Google'dan El Hareketlerini Algılayarak Cihaz Kontrolü Sunan Efsane Proje

1
0
0
0
0
Google, hareket algılama sistemini farklı bir boyuta çıkarıyor.
Google tarafından düzenenlenen I/O etkinliğinde ön plana çıkan çoğu şeyi haberlerimiz ile sizlerle paylaşmıştık. Ancak Google'ın pek ön plana çıkmasa da büyük bir projesi daha var.

Yeni bir giyilebilir teknoloji sistemi üzerinde çalışan Google'ın planı herhangi bir akıllı saat ya da benzeri bir sistem değil; bizzat sizin kendiniz. ''Nasıl ya?'' dediğinizi duyar gibiyim. Sistem aslında çalışma mantığı olarak oldukça basit. Google ATAP tarafından geliştirilen ve Project Soli diye adlandırılan sistem, elinizin cihazlarla etkişelim için en iyi yöntem olduğu mantığı üzerine geliştirilmiş.El ve parmak hareketlerinizi algılayan sistem, cihazınızın kullanımında gereken kullanıcı arayüzünü, tamamen el hareketlerinizle kontrol edebilmenizi sağlamakta.

Bu olayın tüm cihazlarda -özellikle akıllı saatlerde- rahatlıkla kullanılabilmesi için geliştirilen Project Soli, oldukça küçük bir radar sistemi. Sürekli olarak sinyaller gönderen bu radar sistemi, el hareketleriniz sonucu sinyallerde oluşan değişimleri algılayarak bunları eş zamanlı şekilde cihazınıza aktarmakta. Sistemin algıladığı el hareketlerini uygulamanın anlayabileceği şekilde aktarması için, uygulama programlara arayüzü de mevut. 
 


Project Soli yolun daha henüz başında. Ancak sistem hızlı bir şekilde geliştirilmekte.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0