• Anasayfa
  • Donanım
  • Google, Saldırı Düzenlenen Charlie Hebdo'ya 250 Bin Euro Bağışlayacak

Google, Saldırı Düzenlenen Charlie Hebdo'ya 250 Bin Euro Bağışlayacak

0
0
0
0
0
​7 Ocak’ta Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun ofisine düzenlenen saldırıda derginin yayın yönetmeni de dahil olmak üzere 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının ardından dergiye büyük destek yağdı. The Guardian’ın haberine göre Google, dergiye 250.000 € bağış yapacak.
7 Ocak’ta Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun ofisine düzenlenen saldırıda derginin yayın yönetmeni de dahil olmak üzere 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının ardından dergiye büyük destek yağdı. The Guardian’ın haberine göre Google, dergiye 250.000 € bağış yapacak. Bu bağışla birlikte 1 milyon adet basılacak olan sayının baskı giderleri de karşılanmış olacak. Dergi normalde haftada 60 bin kopya satıyordu.

Dergiye yardım sadece Google’la sınırlı kalmadı. Fransa’nın ulusal olarak bilinen basın kuruluşları da Charlie Hebdo’ya destek oluyor. Independence’ın haberine göre Fransız basını, Charlie Hebdo’ya destek olmak amacıyla 500.000 € civarında bağış yapacak.

Derginin ülke içerisinde dağıtımcılığını üstlenen iki kuruluşun, önümüzdeki hafta çıkacak yeni sayı için Charlie Hebdo’dan para almayacağı açıklandı.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0